Úvod / Recenze

Recenze


recenze_01_prrislusenstviNové příslušenství pro XP Deus je konečně tady

Dlouho očekávané novinky od XP přichází na trh! Francouzský výrobce detektorů přinesl již v minulosti celou řadu inovací a ani teď tomu není jinak. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme těšit.

CELÝ ČLÁNEK...

 
 
recenze_02_prislusenstviNová verze software pro Deuse V4

V rámci prvního veletrhu detektorů, který proběhl v Paříži ve dnech 10. až 11. října 2015 firma XP představila skvělé novinky. Majitel firmy XP Metal Detectors Alain Loubet představil novou verzi softwaru DEUS V4

Nejprve je ale třeba odpovědět na nejčastější otázku, kterou v této souvislosti dostáváme: „Když si koupím stávajícího Deuse verze v3.2, tak až přijde nová verze V4, tak pouze zaktualizuji a to je celé?" Ano přesně tak. Stejně tomu tak bylo doposud. Z jakékoliv předchozí verze bude možné provést aktualizaci na V4 a to zcela zdarma! Aktualizují se vždy všechny komponenty - jednotka, cívka/y, sluchátka...

CELÝ ČLÁNEK...

recenze_03_prislusenstviDetektor kovů Teknetics G2

Přestože raději používám analogové detektory, čas od času rád vyzkouším také něco z digitálních mašinek. Asi před rokem a půl tak padla moje volba na detektor Teknetics G2, který sliboval kromě nízké hmotnosti také vysokou citlivost. Ta jej díky vysoké frekvenci 19 kHz předurčuje především k „lovu" přírodního zlata, a v našich končinách a podmínkách pak spíše drobných, nízko vodivých předmětů, např. zlomků mincí a šperků.

CELÝ ČLÁNEK...

 


recenze_04_prislusenstviXP Deus za cenu 22.150 Kč? ANO!

Francouzský výrobce XP známý svými skvělými detektory před pár dny vypustil skvělou nabídkou upravených setu komplet bezdrátových detektorů Deus. Nejlákavější bude jistě verze Deus WS4 za skvělou již avízovanou cenu 22.150 Kč včetně DPH, který je skladem stejně jako ostatní sety k okamžitému odběru.

CELÝ ČLÁNEK...

 recenze_05_prislusenstviBezpečnostní detektor kovu M-Scope

Jediněčný a profesionální rámový detektor M-Scope kovu na českém trhu. Mezi jeho přednosti patří mobilita, na složení, rozložení a obshluhu stačí jedna vyškolená osoba. Intuitivní ovládání, 3í-zónová detekce, nastavitelná citlivost zón a celého rámu. Jako ovládací panel slouží podsvícený displej a ovádací klávesnicí. Software umožnuje přednastavení programů a možnosti nastavení akustické detekce. Zároveň funguje jako počítadlo průchodů. Mezi jeho další přednosti patří použití venku a je odolný i proti nepříznivým podnebním podnímkám. Tento detektor je špičkou na trhu v porovnání cena/výkon a bezkonkureční svou MOBILITOU.

 

 

recenze_06_prislusenstviDetektor kovů Teknetics Alpha 2000

Většina začínajících hledačů při výběru svého prvního detektoru tápe. Není se tomu co divit, když na internetu dnes radí kde kdo a většinou nemá s jiným detektorem žádné zkušenosti. To, že se dá něco najít v podstatě s každým detektorem, je samozřejmě jasné, protože záleží na štěstí. Když ovšem použiji „fotbalovou" terminologii, dá se tomu štěstíčku jít naproti. Každý detektor má svá pro a proti. Začínající hledač se v tom rozhodně nevyzná. Rád bych touto cestou představil detektor Teknetics Alpha 2000, který se dle mého názoru řadí mezi vhodné kandidáty pro začínající hledače.

CELÝ ČLÁNEK...

 

recenze_07_prislusenstvi

Detektor kovů XP GMaxx II

Člověk s detektorem neustale učí a to především v různých půdních podmínkách i při hledání různých typů předmětů, ale myslím, že za více než šest let co s G-Maxxem hledám (započítávám i dobu s předchozím modelem XP G-Maxx 1) si s tímto detektorem rozumím velmi dobře.

Největším přínosem pro každého hledače je praxe získána stovkami hodin strávených s detektorem v terénu. Když jsem začal hledat s detektory XP zvolil jsem model Adventis, protože jsem byl z předchozích detektorů zvyklý na jedno-tónový zvukový výstup. Po několika měsících jsem se ale rozhodl vyzkoušet více tónový detektor a po dobré zkušenosti s Adventisem jsem zcela logicky sáhl po modelu XP G-Maxx.

CELÝ ČLÁNEK...


recenze_08_prislusenstvi
Detektor kovů Bounty Hunter Quick Draw II

S tímto detektorem jsem získal zkušenosti již při předcházejícím testování, nebyl problém si na něj rychle zvyknout. Vlastní sestavení detektoru je opravdu jednoduché a po vyjmutí z krabice je detektor rozložen na tři díly. Vrchní část konstrukce s připevněnou jednotkou, spodní tyč a soustředná hledací cívka o průměru 20 cm. Samozřejmě s detektorem je dodáván i český manuál. Doplňkovým příslušenstvím jsou hledací cívky a kryty těchto cívek. Na cívky se podíváme později.

CELÝ ČLÁNEK...