Úvod / Recenze / Nové příslušenství pro XP Deus je konečně tady

Nové příslušenství pro XP Deus je konečně tady

Dlouho očekávané novinky od XP přichází na trh! Francouzský výrobce detektorů přinesl již v minulosti celou řadu inovací a ani teď tomu není jinak. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme těšit.

Nový software verze 4 v češtině

Nový software verze 4 a nové příslušenství posunulo DEUS do dalšího nového rozměru s přidaným výkonem a rozšířenou všestranností. Nová dohledávačka MI-6 a převratné vysokofrekvenční cívky umožňují detektoru DEUS přizpůsobit se nejnáročnějším podmínkám a nejrůznějším typům hledání bez nutnosti nakupovat několik odlišných přístrojů pro tu samou práci, kterou hravě zvládne DEUS. DEUS je tedy opět perfektním nástrojem pro náročné uživatele detektorů kovů. Na podrobnosti o nové aktualizace V4, které je pro majitele XP Deuse samozřejmě zdarma, se podíváme v další části tohoto článku.

01

Nové vysokofrekvenční cívky (VF)

Dvě nové vysoce citlivé cívky pracují na široké škále 21 frekvencí, od 13 do 81 kHz v závislosti na nastavení a typu cívky. Každá cívka má 3 základní frekvence:

Cívka 22,5 cm (9") DD využívá frekvence 14 kHz, 30 kHz a 59 kHz. Eliptická separační cívka 12x24 cm DD bude mí k dispozici frekvence 14 kHz, 30 kHz a 81 kHz.

02

Každá cívka má na výběr dalších 7 vyšších či nižších podfrekvencí a poskytuje tak větší možnosti přizpůsobení. (Původní cívky mají 3 podfrekvence.) Nižší frekvence jsou určeny pro obecné použití, poskytují dobrou citlivost k široké škále cílů. Vyšší frekvence posunou Deus na jinou úroveň... Na úroveň, které nebylo s takovouto všestranností, přesností a stabilitou nikdy předtím dosaženo. Ihned si všimnete vylepšené citlivosti a schopnosti najít malé cíle, které bylo dříve s konkurenčními přístroji obtížné či nemožné v mineralizované půdě nalézt. Vedle skvělých schopnosti hledat na lokalitách s mineralizovanou půdou, zesílí VF cívky signály slabých, málo či dokonce vysoko vodivých cílů, které jsou kvůli svému tvaru a stavbě (tenké či zamotané) mimo dosah běžných detektorů. Například: otevřené kruhy jako jsou náušnice či tenké náramky, předměty z drátků, zlaté nugety, složité spony, malé či velmi tenké mince apod.

Nové vysokofrekvenční cívky váží pouze 350 g a jsou vybaveny nejnovější vysokokapacitní lithiovou baterií (850 mA). Nová baterie je umístěna ve spodní tyči, což je výhoda především při práci na vzdálených lokalitách daleko od zdroje energie.
Výdrž baterie: 20h při 14 kHz, 27h při 30 khz a 28h při 59 a 81 kHz.

VF cívka 22,5 cm 2D bude k dispozici od března 2017 a separační eliptická VF cívka 12x24 cm 2D bude k dostání v květnu 2017.

Dohledávačka XP MI-6

03

Nová dohledávačka MI-6 má širokou škálu převratných vlastností v porovnání s ostatními výrobky na trhu:

 • Zvukový signál je odesílán přímo do DEUSu
 • Potlačení rušení mezi MI-6 a DEUSem
 • Lithiová nabíjecí baterie s dlouhou životností až 90 hodin
 • Vodotěsnost do 6 metrů

Rozšířené možnosti nastavení přes DEUS:

 • 50 úrovní citlivosti
 • Nastavitelné tóny
 • 2 zvukové režimy
 • Ukazatel stavu baterie
 • 4 programy
 • Záchranný režim MI-6: Najděte ztracenou MI-6, i když byla po několik týdnů vypnuta
 • Rychlé spárování jedním dotykem mezi MI-6 a DEUSem.

04

Nová dohledávačka MI-6 vám tak snadno umožní vysílat signály přímo do bezdrátových sluchátek vašeho Deuse. Budete tak skvěle vnímat signály z dohledávačky i v hlučném prostředí. MI-6 je jedinou dohledávačkou na světě nabízející tuto převratnou možnost! Výrobce myslel samozřejmě i na uživatele, kteří nevlastní Deuse. Dohledávačku MI-6 můžete využívat i jako „běžnou" dohledávačku, která má však před konkurencí náskok díky svým všestranným funkcím, které ovládáte přes jediné tlačítko.

05

06

07

Představte si situaci, že se vrátíte domů z lesa a zjistíte, že jste ztratili dohledávačku MI-6! Žádná panika! Stačí se vrátit do lesa na jednotce XP Deus zapnout režim „Ztracená dohledávačka" a projít přibližně trasu, kde jste hledali. Jakmile se přiblížíte na dostatečnou vzdálenost k dohledávačce MI-6, jednotka detektoru ji „probudí" i z vypnutého stavu a spustí na ní zvukový alarm. Dohledávačku tak v pohodě najdete! Tohle žádná jiná dohledávačka prostě neumí!

SOFTWARE V4 - nové funkce a možnosti

Stahujte ZDE! (Po aktualizaci bude vaše jednotka v českém jazyce)

08

Nový profil zobrazení XY

V menu Profil je přidána možnost XY. XY je zobrazení osciloskopu a může být zvoleno jako hlavní obrazovka. Zobrazení XY může poskytnout lepší vizuální pomůcku při diskriminaci pro některé cíle, které nemají jasný signál, jako třeba velké železné předměty, zátky apod. Zobrazení XY má 10 úrovní zvětšení díky funkci Zoom, přístupné podržením tlačítka Pinpoint na 2 vteřiny.

09

Nová reaktivita 2.5

Tato úroveň rychlé a efektivní reaktivity je perfektní jako základní nastavení. Představuje dobrý kompromis při hledání na nové lokalitě.

10

Vylepšené programy č. 10 a č. 4

Program 10 Gold Field: Přidána vylepšená odezva zvuku a reaktivita. Skvělý výkon především v kombinaci s novými vysokofrekvenčními cívkami. Nyní lze obtížné cíle lehce identifikovat i v mineralizované půdě.

Program 4 Pitch: Přidáním hlasitosti železa a nové reaktivity 2.5 je Pitch více dynamický.

Vylepšený rozsah diskriminace železa

Těm, kdo hledají v režimu ALL METAL, umožní negativní diskriminace 0 až -6,4 slyšet železné cíle, které byly dříve neslyšitelné či částečně odmítnuté. Nízký rozsah diskriminace také vylepší signály hlubokých cílů, které mohly být dříve odmítnuty. Nízká diskriminace může být také výhodou při hledání obtížných cílů jako je např. keramika nebo dokonce meteority.

11

Půdní efekt

Vylepšený režim sledování ve slabě mineralizovaných půdách. Každá frekvence se přizpůsobuje vlastní hodnotě půdního efektu. Vylepšené zpracování signálů v obtížné půdě.

Kompatibilita zpracování signálu a zobrazení s novými VF cívkami

Při užívání VF cívky s 21 frekvencemi je nyní displej schopný zvládnout frekvence až do 80kHz (dříve jen 18kHz), stejně jako 7 příslušných podfrekvencí (dříve pouze 3).

DEUS lze propojit s chytrým telefonem

Cílová a půdní data mohou být nyní odeslána do chytrého telefonu. Pro detektor DEUS bude brzy k dostání nová aplikace s funkcemi jako např.: mapování nalezených signálů, zobrazení a uložení tras hledání, záznamy o nálezech a mnoho dalšího. To vše přístupné z Vašeho chytrého telefonu (brzy ke stažení na internetu).

Nový program č. 9 „HOT"

Tento pokročilý program je určen ke hledání čehokoliv a je založen na módu 99 tónů s velmi nízkou diskriminací. Program HOT je velmi interaktivní a nabízí skvělé informace o cíli i výbornou odezvu.

12

Nový program č. 6 „DEEP" - HLOUBKA

Výborné nastavení pro hluboké cíle s mírnou diskriminací a zvláštním zpracováním signálu.

13

Vylepšený bezpohybový mód

Bezpohybové módy jsou nyní pokročilejší a nabízí lepší identifikaci větší škály cílů s vylepšenou citlivostí k malým předmětům.

Další novinky a vylepšení

Díky vyladění softwaru může mikroprocesor pracovat rychleji. Procházení menu řídící jednotky je tak plynulejší, než v předchozích verzích. Řídící jednotka i sluchátka však mají stále úctyhodnou výdrž baterie mezi 18 a 20 hodinami.

 • Sjednocení ID lze nyní nastavit i na sluchátkách XP
 • Hlasitost sluchátek je uložena, když se jednotka vypne
 • Jako jméno cívky je nyní užito její sériové číslo
 • Cívka se smaže nahrazením všech jejích znaků nulou
 • Tóny mají nyní větší rozpětí: 120 až 993 Hz
 • Sjednocení ID je nyní standardně zapnuto

Poznámka: Při připojení VF cívek není v menu přístupné nastavení Sjednocení ID a Výkon TX.

Menu je samozřejmě komplet v češtině!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jelikož první dodávky nového příslušenství budou díky velkému celosvětovému zájmu limitované, doporučujeme udělat si předobjednávku na info@detektorykovu.cz nebo telefonicky na tel.: 777 16 39 39.

DEUS přinesl unikátní technologie a společně s novým software včetně nového příslušenství nenechává, že XP bude udávat nové trendy mezi detektory kovů. Stávající nabídku kompletního příslušenství XP Deus naleznete zde.