Úvod / Detektory kovů / Nahrazeno - ukončena výroba / XP Adventis II - detektor kovůXP Adventis II - detektor kovů

XP Adventis II - detektor kovů
Doprava zdarma

XP Adventis II - detektor kovů

Ukončena výroba. Adventis II je detektor kovů s nekompromisním hloubkový dosahem a velmi jemnou dvoustupňovou diskriminací. Řadí se jednoznačně k nejvýkonnějším jednotónovým detektorům kovů.

Kód: ADVENTIS2 Výrobce: XP Metal Detectors

Vyprodáno

15 690 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
 • Popis produktu
 • Dotaz k produktu

XP Adventis II - detektor kovů

UKONČENA VÝROBA! NEDODÁVÁ SE!
Jako náhradu doporučujeme XP G-MAXX II.

ADVENTIS-full

Detektor kovů XP Adventis II je předurčený k všestrannému hledání v různých typech půdy. Oproti vyšším modelům, jako jsou Gmaxx II a GoldMaxx Power, nedisponuje tří-tónovým rozlišováním, ale vsází na jedno-tónový systém s velmi kvalitní dvoustupňovou diskriminací. 

Jeho pracovní frekvence 4,6 kHz z něj dělá špičkový detektor a díky celkovému zpracování obvodů včetně kvalitní hledací cívky ho to předurčuje k hledání ve velkých hloubkách.  Důležitou vlastností je flexibilita nastavení, která vám dovoluje přizpůsobit detektor k hledání předmětů v různých půdních podmínkách. Mezi jeho přednosti patří navzájem nezávislé nastavení všech funkcí. Pro rozlišení typů kovů je detektor vybaven funkcí jedno-tónového režimu, jehož výstup zajišťuje vestavěný reproduktor.

Detektor umožňuje připojení jak klasických sluchátek, tak i bezdrátových WS1 a WS3. Reakční doba detektoru na předmět v půdě je okamžitá. Tuto důležitou vlastnost neztratíte ani při použití značkových bezdrátových sluchátek XP. Mezi další funkce detektoru patří i posun pracovní frekvence. Tato funkce je užitečná v případě, že chce při hledání chodit s kolegou, který má stejný detektor. Jednoduše si každý z vás přepne na jiný frekvenční kanál a tím eliminujete vzájemné rušení. Tohle platí i při použití bezdrátových sluchátek, kde se přepíná číslo kanálu.

ADVENTIS-control-box

Co se týče provozního nastavení, tak není až tak obtížné, jak se může na první pohled zdát. Levý potenciometr zapíná a nastavuje citlivost. Horní potenciometr slouží k nastavení diskriminace. Tento potenciometr je vázaný na polohu přepínače typu diskriminace (poloha AM - režim ALL-Metal, D1 - jemná diskriminace železa, D2 - hrubší diskriminace - používá se když už nestačí jemná D1). Pravý potenciometr (GROUND) slouží ke kompenzaci půdních vlivů (jemná a pískovitá půda jinak ovlivňuje průchod signálu než mineralizovaná půda).

Volitelná 2D cívka 30 x 36cm výrazně zvyšuje hloubkový dosah na předměty. Je konstrukčně navržena tak, že její vyzařovací charakteristika měla široké pokrytí a záběr do hloubky. Je jednou z mnoha doplňků k detektoru kovů XP Adventis 2. Oceníte tak nárůst pokrytí terénu a značné zvýšení hloubkového dosahu. Vhodné na již prohledané lokality kde je reálné, že budou další zajímavé předměty ve větších hloubkách.

ADVENTIS-control-box-on-stem

Jistě oceníte odolnost a výrobní kvalitu, které byla věnována maximální pozornost. Při výrobě jsou používána uhlíková vlákna a odolné ABS plasty. Veškeré typy hledacích cívek jsou vodotěsné a součástí balení je i kryt proti dešti na jednotku. Teleskopická konstrukce umožňuje přizpůsobení délky k výšce uživatele a standardní umístění jednotky pod loketní opěrkou výborně vyvažuje detektor. Výrobek má své funkční komponenty označeny výrobními čísly. Při výrobním procesu podléhají výstupní kontrole a tím zajišťují kvalitu výrobku.

 

 

Balení zahrnuje:

· Hledací cívka 22,5 cm 2D z karbonových vláken s krytem cívky.

· Sadu šroubů na uchycení cívky a loketní opěrky (+ jeden šroub a maticí navíc)

·Ochranné pouzdro na jednotku s opaskem

· Novou teleskopickou konstrukci

· Dvě b ateriová pouzdra na 8 tužkových baterií AA

· Pásek na suchý zip k uchycení kabelu ke konstrukci


Technické specifikace:

 • Pracovní frekvence: 4,6 kHz
 • Pracovní režim: pohybový (ALL-Metal nebo jedno tónový s velmi jemnou dvoustupňovou diskriminací)
 • Analýza signálů řízená rychlým mikroprocesorem
 • Nastavitelné odladění půdního efektu (vyvážení země)
 • Integrován dvoukanálový vysílací modul pro bezdrátová sluchátka XP
 • Funkce FREQ SHIFT k omezení vzájemného rušení mezi dvěma detektory XP, které pracují v těsné blízkosti
 • Potenciometr pro nastavení citlivosti
 • Rychlá odezva signálů
 • Napájení: 8 alkalických baterií 1,5V AA (tužkové) nebo nabíjecí NiMh
 • Životnost baterií: alkalické – 50 hodin, nabíjecí (2300mAh NiMh) 40 hodin
 • Signalizace nízkého stavu baterií
 • Záruka: 2 roky
 • Váha detektoru bez baterií je 1230 g
 • Vodotěsná cívka
 • Možnost připojení drátových sluchátek (velký jack)

Dotaz k produktu: XP Adventis II - detektor kovů

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

15.05.2023

XP DEUS II v1.0 aktualizace – instrukce

XP s potěšením oznamuje spuštění nové aktualizační platformy kompatibilní s PC a MAC pro váš DEUS II.Vytvořte si svůj účet a aktualizujte svůj DEUS II na verzi 1.0 nyní a užijte…

29.04.2023

Přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023

Detektorweb Vás srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023. Letošní setkání je výjimečné, protože společně oslavíme neuvěřitelných 20 let od založení Detektorwebu!…

Více článků