Úvod / Detektory kovů / XP / XP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovůXP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovů

XP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovů
Doprava zdarma

XP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovů

Ideální detektor pro hledače militárii mezi kterými je velmi oblíbený. Frekvence 4,6 kHz. Svým vynikající hloubkovým dosahem se řadí mezi absolutní špičku.

Kód: GMAXII27 Výrobce: XP Metal Detectors

Skladem - odešleme v pondělí.

20 300 Kč16 990 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
 • Popis produktu
 • Dotaz k produktu

XP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovů

 xp gmaxx ii teleskopa

G-Maxx II je vyjímečný detektor předurčený k hledání militárií v různých typech půdy. Varianta PRO-270 je dodávána s cívkou 27 cm 2D místo základní cívky 22,5 cm 2D! Jedná se o omezenou akční nabídku, která platí do vyprodání zásob.

Detektor kovů Gmaxx II je jeden nejoblíbenějších detektorů, který je určený pro hledání kovových předmětů. Pochází z dílny francouzského výrobce firmy XP Metaldetectors. Detektor Gmaxx II nabízí jedinečné kvality při detekci kovů na hranici dosahu, velkou rychlost zpracování signálů a v neposlední řádě kvalitní tónové rozeznávání kovů. Gmaxx II patří mezi nejkvalitnější analogové detektory.

Velice výkonný detekční dosah tohoto detektoru dělá jeho pracovní frekvence 4kHz. Při této frekvenci má signál vynikající prostupnost půdou. Detektor je předurčen pro tzv. válkaře nebo univerzální hledání. Své kvality detektor preferuje při hloubkových hledání větších předmětů než běžné mince. Jeho hraniční signály jsou velice jemné a je potřeba je dobře vnímat.

Ale není se čeho obávat i v blízkosti hlučných míst. Detektor je vybaven pro sluchátka po všech stránkách. Na jednotce je umístěn velký sluchátkový jack a drátové sluchátka jsou součástí balení. Pro komfortnější hledání je detektor vybaven vestavěným vysílačem pro bezdrátová sluchátka. Tento bezkonkurenční doplněk je až neocenitelný. Nabízí volnost pohybu a kvalitní odposlech signálů pro lepší identifikaci.

Cívka o průměru 27cm je určena pro univerzální hledání. Dobře reaguje na malé i větší předměty v různých hloubkách. Její konstrukce je typu DD, kdy obsahuje dvě vinutí, které se po celé ose cívky protínají. Tím se cívce rozšiřuje rovnoměrná citlivost v její středové ose. Boční půlkruhy mají vliv na pokrytí ve stranách cívky a jejich protilehlost cca 25cm dodává cívce kvalitní hloubkový dosah. Nejlepší parametry má samozřejmě cívka ve svém středu. To také napomáhá při zaměření předmětu v půdě. Tato základní cívka je díky své velikosti a citlivosti předurčena pro hledání a dobré manévrování na oraných polích. Váha cívky, včetně krytu a kabelu je 680g.

Gmaxx Box

 

Elektronika detektoru se nachází v plastovém boxu, společně s baterkami. Na čelní straně jednotky se nachází ovládací prvky spolu s konektorem na sluchátka a vestavěným reproduktorem.

Ovládání je velice jednoduché. Potenciometrem se detektor zapne a nastaví se jeho citlivost. Vedle něho je potenciometr hlasitosti železa. Detektor Gmaxx II je tří-tónový. Nejnižší tón označuje malé železné předměty, středním tónem se hlásí barevné kovy jako olovo, měď, zlato a nejvyšším tónem jsou označeny předměty ze světlých kovů, jako zinek, stříbro, hliník, dural. Samozřejmě dochází k mícháním tonů a přesná identifikace lze tzv. naposlouchat praxí.

Detektor nemá funkci diskriminace. Tato funkce je nahrazena ovládáním hlasitosti signálu želez. Tímto jedinečných způsobem se detektoru nezkracuje jeho dosah a citlivost. Celá jednotka zpracovává veškeré signály, a když nechceme slyšet úlomky želez, tak si pouze utlumíme jejich tón. Tím to jednoduchým způsobem opět Gmaxx II dokazuje své kvality a promyšlenost konstrukce.

Mezi další nastavovací prvky patří threshold. Tato funkce je běžně v automatickém režimu a jeho nastavením měníme rozeznávací práh mezi železnými předměty. Nastavením toho potenciometru lze docílit toho, že železné předměty určité velikosti se budou hlásit čistým středním tónem. Přesné nastavení lze provést na konkrétním předmětu.

Jako poslední a nejdůležitější nastavovací prvek je možnost ladění půdy. Potenciometr má dvě barevné části. Ty pomáhají k jednoduššímu nastavení. Bílá stupnice se používá pro jemné půdy a červená pro hrubší půdy, kde se nacházejí kameny (čedič).

Na jednotce jsou i dva přepínače. Jedním přepínáme kanál pracovní frekvence detektoru a křížem také kanál pro bezdrátová sluchátka. Poslední přepínač silencer nám slouží pro eliminaci rušení malými úlomky rzi a dalším slabým rušením (prskáním detektoru).

Detektor Gmaxx II je napájen osmi bateriemi typu AA, tedy tužkové. Při použití kvalitních alkalických baterií se provozní doba detektoru blíží k 50h. Do detektoru lze použít i nabíjecí baterie NiMH. Pro tento způsob napájení udělal výrobce externí nabíječku. Ta se jednoduše šroubuje do konektoru místo cívky, a tudíž se baterie pro nabíjení nemusí vytahovat ze svých pouzder. Doba nabíjení je úměrná kapacitě, opotřebením a údaji od výrobce baterií. Váha jednotky s bateriemi je 540g.

Jednotka je opatřena dvěma drážkami pro nasazení na loketní opěrku. K detektoru je dodán i kryt proti dešti, včetně opasku. Za jeho pomocí lze jednotku připnout na opasek, a tím zlehčit váhu detektoru. Tento způsob odepnutí jednotky má různé praktické využití, kterým napomáhá dlouhý kabel od cívky o délce 235cm.

teleskopicka_konstrukce

 

 

 

Nedílnou součástí detektoru Gmaxx II je nová teleskopická konštrukce, jejíž profil je lichoběžníkový. Skládá se ze čtyř základních částí. Spodní tyč je plastová a opatřená lisovanou stupnicí, pro jednoduší zapamatování nastavené délky. Střední tyč je kovová opatřená ve spodní části zámkem pro spodní tyč a nahřeje zakončená držákem pro ovládací jednotku. Horní „S“ tyč, se skládá z vyztuženého plastového madla horní tyčí pro loketní opěrku. Spodní část horní tyče je opatřen zámkem pro střední tyč. Horní zakončení tyče obsahuje tři pozice pro uchycení loketní opěrky. Opěrka je z měkkého plastu a je opatřena dvěma packami pro uchycení řídící jednotky detektoru. Konstrukce jako celek lze použít pro i pro ostatní typy detektorů kovů firmy XP. Samotná konstrukce váží 460g.

Maximální délka stojícího detektoru i s cívkou a jednotkou je 138cm a minimální délka stojící detektoru s cívkou a jednotkou je 62cm. Váha detektoru s osazenou jednotkou a cívkou 27cm je 1670g, bez jednotky 1130g.

K detektoru lze přikoupit jako doplňkové příslušenství také bezdrátové sluchátka. Díky své jedinečné technologii přenosu audio signálu bez zkreslení a zpoždění, lze použít pouze sluchátka od výrobce. Ten nám nabízí sluchátka ve dvou provedeních.

Malé a velice pohodlné sluchátka s označením WS2 jsou ergonomicky navržena tak, že krásně sedí na uších a jsou stabilizovány na týlu. Tato konstrukce je velice vhodná z praktického hlediska. Sluchátka nebrání v nošení čepice a nestrhávají je větve stromů. Mezi další výhody patří otevřenost sluchu. Při jejich nošení je slyšet jasně okolní prostředí. Sluchátka se skládají ze dvou částí. Tu první tvoří samotný rám a druhou jednotka sluchátek. Ta se na rám jednoduše nasouvá.

Rám sluchátek tvoří vlastní obruč s třemi klouby pro úsporné složení a dva reproduktory. Jednotka se skládá z přední a zadní části. Je navržena tak, aby byla odolná proti dešti. Ve spodní části sluchátek se pod gumovou krytkou nachází konektor pro nabíjení a malý jack pro připojení jiných sluchátek, třeba větších.

Sluchátka jsou velice jednoduchá na ovládání a disponují nastavením dvou přenosových kanálů a hlasitosti. Provozní výdrž baterií je kolem 25h. Ke sluchátkům je dodávaná dvoudílná plastová krabička pro jejich přepravu. Ve složeném stavu lehce schováte v dlani a také potěší jejich váha, která je pouze 70g. Součástí balení je i nabíječka do zásuvky plus kolík pro deaktivaci reproduktoru v jednotce.

Druhými sluchátky jsou WS3. Jedná se klasická velká sluchátka. Výhoda je uzavřenost a odrušení okolního hluku. Elektroniku a funkce mají stejnou jako WS2. Jejich váha je 240g.

Mezi doplňkové příslušenství patří již zmíněná externí nabíječka baterií, maskáčový batoh, transportní pouzdro, doplňkové cívky a bezdrátová sluchátka.

Nabídka doplňkových cívek je velice rozmanitá a efektivně rozšiřuje možnosti hledání s detektorem.

Jako specifickou můžeme považovat cívku o rozměrech 21x25cm. Ta jako jediná z cívek XP má jinou konstrukci, která se skládá ze dvou soustředných vinutí, tzv. koncentrická. Cívka je takto navržena pro dokonalou citlivost pouze ve svém středu s omezením bočního pokrytí. Cívku lze využít na hledání malých předmětů s potřebou lepší separace signálů. Její jedinou nevýhodou je pokrytí. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 480g.

Další cívka má rozměry 11x24cm. Slangově se jí říká žehlička. Je určena především pro lepší separaci. Její schopnosti jsou neocenitelné při hledání ve škarpách a dalších místech, kde je vícero typů kovů. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 500g.

Velké oblibě se těší i cívka o rozměrech 30x36cm. Jedná se opět zvětšený typ standardní cívky 22,5cm. Díky své velikosti má vysoký hloubkový dosah, ale bohužel na úkor citlivosti a separace na drobné předměty. Tato cívka je vhodná pro hledání větších předmětů ve hloubkách, a proto je velice populární pro tzv. válkaře. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 830g.

Cívka 38x45cm je poslední z nabídky a také největší. Díky své velikosti je určena pouze pro lokální hloubkové dohledávky. K této cívce výrobce nevyrábí spodní ochranný kryt a součástí balení je pouze sada šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 820g.

S detektorem se základní cívkou se velice dobře pohybuje a není nijak těžký. Díky kvalitnímu rozložení váhy mezi cívkou a jednotkou za loktem, se tak drží detektor ve svém těžišti. Při pohybu do stran nemá detektor setrvačnost pohybu a i celodenní hledání není nijak únavné.

xp_gmaxx_ii_teleskop

 

 Balení zahrnuje:

 • Hledací cívka 27 cm 2D z karbonových vláken s krytem cívky.
 • Sadu šroubů na uchycení cívky a loketní opěrky
 • Ochranné pouzdro na jednotku s opaskem
 • Nová teleskopická konstrukce, kterou znáte z detektoru XP Deus
 • Malé sluchátka s regulací hlasitosti
 • Bateriová pouzdra na tužkové baterie
 • Pásek na suchý zip k uchycení kabelu ke konstrukci

Technické specifikace:

 • Pracovní frekvence: 4,6 kHz
 • Pracovní režim: pohybový
 • Multi-tónové rozlišování (3-tónový)
 • Analýza signálů řízená rychlým mikroprocesorem
 • Ovládání hlasitosti nízkého tónu, který signalizuje železné předměty
 • Funkce IRON TRESHOLD pro nastavení mezi nízkým a středním tónem
 • Nastavitelné odladění půdního efektu (vyvážení země)
 • Přepínač SILENCER: tři pozice k eliminaci falešných signálů
 • Integrován dvoukanálový vysílací modul pro bezdrátová sluchátka XP
 • Funkce FREQ SHIFT k omezení vzájemného rušení mezi dvěma detektory XP, které pracují v těsné blízkosti
 • Potenciometr pro jemné nastavení citlivosti
 • Rychlejší odezva signálů oproti předchozím modelům dovolující nalezení hlubších „barevných“ předmětů v blízkosti železných předmětů
 • Napájení: 8 alkalických baterií 1,5V AA (tužkové) nebo nabíjecí NiMh
 • Doba provozu: alkalické – 50 hodin, nabíjecí (2300mAh NiMh) 50 hodin
 • Signalizace nízkého stavu baterií
 • Záruka 5 roků

Dotaz k produktu: XP Gmaxx II PRO-270 - detektor kovů

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 

Blog

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

15.05.2023

XP DEUS II v1.0 aktualizace – instrukce

XP s potěšením oznamuje spuštění nové aktualizační platformy kompatibilní s PC a MAC pro váš DEUS II.Vytvořte si svůj účet a aktualizujte svůj DEUS II na verzi 1.0 nyní a užijte…

29.04.2023

Přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023

Detektorweb Vás srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023. Letošní setkání je výjimečné, protože společně oslavíme neuvěřitelných 20 let od založení Detektorwebu!…

Více článků