Úvod / Literatura / Detektor revue 2018/02Detektor revue 2018/02

Detektor revue 2018/02

Detektor revue 2018/02

Jediný český časopis věnovaný detektorům kovů a vše s tím spojeným.

Kód: DR2/2018 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme dnes!

55 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2018/02

Vážení čtenáři,
nové číslo časopisu Detektor revue již opustilo tiskárnu a vydalo se na cestu do vašich poštovních schránek a na obvyklá prodejní místa. Je označené jako č. 2/2018 a jako vždy vám předem nabízíme malou ochutnávku. 


Tradičně zahajujeme stálou rubrikou Artefakt měsíce, jímž se tentokráte stal raritní odznak ruského carského letectva.Tři pohledy na spolupráci hledačů a archeologů jsme shrnuli pod titulek Průzkumníci na cestě historií , autory jsou archeolog Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Tomáš Beck  a hledači Rovin a Tonys Šimon.Na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků odpovídá v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna jejich sběratel a znalec Ivo Tomáš.
Sedm metrů tak nazval svůj článek Luděk Schmidtmayer. V tomto rozmezí byl roztroušen jeho ojedinělý nález, který i tak mimořádně zkušeného hledače, jakým Luděk bezesporu je, přivedl takřka do transu.Střídáte detektory, nebo jste věrní jednomu či jedné značce? je otázka, kterou jsme hledačům položili v další stálé rubrice Anketa.Následuje článek nazvaný Tajemství Henleinova bičíku vydávající se po stopách ojedinělé půdovky, kterou nalezl při rekonstrukci svého domu hledač Vašek.
Na počátky detektoringu v Čechách v devadesátých letech i později vzpomíná ve třetím ze série rozhovorů s Kasandrem legendární hledač Nek, tento se jmenuje Lokalita za tři stovky čili o závisti, přátelství i jeho koncích.
Do Vltavy pro kus historie tak nazval svoji reportáž mladý hledač Michal, kterého zlákal magnet fishing a hned napoprvé byl úspěšný. Smrt v Hanoi Hilton nese název článku popisující pátrání veterána americké armády Manuela F. Van Eycka po osudech svých spolubojovníků – nezvěstných amerických letcích z vietnamské války.
Těm, kteří se nechtějí ke svým nálezům chovat macešky či je nesprávným ošetřením nevratně poškodit, je věnováno již šesté pokračování našeho seriálu Konzervátorské doupě. Se zkušenostmi z praxe muzejního konzervátora se s vámi dělí Acci. Tentokrát poradí, jak pečovat o nálezy z olova. Následuje rubrika Archeologické střípky, tentokráte o unikátním nálezu úlomku venuše na Moravě, dále o tom, jak archeologové identifikovali z nálezů kosterních pozůstatků prvního psa, který žil s lidmi jako přítel či o izraelském zahradníkovi, který našel mimořádně vzácný, 700 let starý prsten s obrazem sv. Mikuláše.
Zájemci o vojenskou techniku jistě uvítají další studii z pera historika vojenské techniky Jana Škarky Horské kanony řady C.Milovníky povídek jistě potěší První fáze - první díl z triptychu hledačských povídek nejen pro hledače z pera spisovatele a hledače Zdeňka Jarchovského.Pošumavská poválečná perla - tak nazval svůj článek o nálezu začínajícího hledače, který pomohl objasnit přes půlstoletí starou událost, jež se odehrála ve vzdušném prostoru nad československo-německém pohraničím, náš dlouholetý autor Wood.

Na závěr bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat na setkání hledačů Sloup 2018, které se konná v termínu 25.-27. května 2018 v obci Sloup v Čechách. Těšit se můžete jako vždy na přátelskou atmosféru, veselé soutěže, zajímavé přednašky, skvělé grilované pašíky, o které se s tou nejlepší péčí postará náš kamarád Láďa a klasicky velmi bohatou tombolu. Nenechte si proto ujít tuto jedinečnou akci a přijďte se prostě pobavit se stejně „postiženými“ jedinci ;)Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Podrobnosti jak získat předplatné naleznete na www.detektorrevue.cz


V rámci doprodeje již vyšlých čísel, došlo ke snížení jejich cen až na 30 Kč. Pohodlně je můžete objednat zde.
Cena předplatného je 294 Kč včetně poštovného.

Časopis můžete také zakoupit na adrese redakce:
Žitná 2 (suterén), Praha 2 za cenu 55 Kč. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na tel.: 720 100 200
Nově je také časopis k dispozici v brněnské prodejně Detektorwebu na adrese Orlí 3 (Galerie Orlí, 2. patro).

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Časopis Detektor revue 2/2018

Dotaz k produktu: Detektor revue 2018/02

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

Sledujte naše sociální sítě!
28.05.2024

Sledujte naše sociální sítě!

Zůstaňte s námi v kontaktu a buďte mezi prvními, kdo se dozví o všech novinkách, akcích a zajímavostech, které pro vás chystáme. Na našich sociálních sítích najdete nejen aktuální…

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.
01.05.2024

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.

Je tu opět Sloup! Detektorweb Vás tímto srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2024. Letošní termín je 24.-26. května 2024 a sejdeme jako vždy v rekreačním středisku…

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell
03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

Více článků