Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2021/2Detektor revue 2021/2

Detektor revue 2021/2

Detektor revue 2021/2

Jediný český hledačský časopis věnovaný detektorům kovů a historii Detektor reveue.

Kód: DR2/2021 Výrobce: Detektor revue

Vyprodáno

55 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2021/2

Milé čtenářky a vážení čtenáři,
druhé letošní číslo Detektor revue vychází na chlup s koncem uzávěry okesů, a tak se nám opět – a doufejme že už natrvalo – vrací možnost vybrat si lokalitu podle svého gusta. Všem našim čtenářům tak přeji nadále ničím nerušené výpravy do přírody a pěkné jarní úlovky. Doufám, že i v tomto vydání našeho časopisu najdete pestré čtení, které bude i inspiraci pro vaše hledání, ale třeba také podnětem k nějakému tomu příspěvku, v kterém byste se o své úspěchy a zážitky s čtenáři Detektor revue podělili.

Časopis Detektor revue 2/2021
Na co se tedy můžete těšit?

V úvodní rubrice Artefakt měsíce představuje Petr Smítka zajímavý přírůstek do své sbírky, unikátní přezku celní služby. Jak neztrácet historii, tak jsme nazvali náš obsáhlý rozhovor s archeologem Davidem Novákem z Archeologického ústavu AV ČR o právě spuštěném systému PAS – což je registrace nálezů odevzdaných hledači do rukou archeologů, tak jak jej známe z Velké Británie. Na zapomenuté ústupovce má název reportáž, v němž hledač Tomáš dokládá, že se u nás ještě dají najít místa, kde dosud nikdo nehledal. Následuje pokračování článku Zlatý důl ztraceného Holanďana o dobrodružném pátráním po nejbohatším a nejslavnějším dole v americké historii. I v desátém díle naší rubriky Zachraňme historii sledujeme, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví.

Nacistické poklady – skutečnost či dezinformace? – v tomto čísle naleznete pokračování oblíbeného seriálu od hledače a badatele Rudolfa Hakla, který jistě zaujme nejen zájemce o poklady třetí říše, ale o historii vůbec. V obsáhlém článku Ukradená historie od našeho spolupracovníka Matthewa Shipleyho sledujeme pátrání britských vyšetřovatelů a archeologů po pokladu nedozírné ceny, které přivedlo dva hledače až k soudu.

Na otázku Jak je to tedy s těmi torzy? odpovídá v rubrice Poradna policejní expert Mgr. Stanislav Kapl. Odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků naleznete v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš. Také v tomto čísle si milovníci chladných zbraní přijdou na své, PetkoZberatel nám představuje další zajímavé přírůstky do své pozoruhodné sbírky, tentokráte vzácné kordíky wehrmachtu. V aktuální Listárně náš čtenář a hledač Bedřich vysílá naléhavý apel k těm, kteří zanechávají po sobě lokality jako po návštěvě prasat. Následuje článek nazvaný Předvánoční dárek, v kterém JendaKvaska vypráví o tom, jak porcelánový sudeťák přinesl dvěma kamarádům předčasné Vánoce.

Vracíte se na prohledané lokality? To je další otázka, kterou jsme položili hledačům ve vaší oblíbené Anketě.   Ani tentokrát nepřijdou zkrátka zájemci o historii zbraní z produkce československých výrobců – studie z pera historika vojenské techniky Jana Škarky se věnuje dalšímu vynikajícímu produktu firmy Škoda 15cm houfnici M.14.  
Samozřejmě nesmí chybět pravidelná povídka nejen pro detektoráře, tentokrát ji pro nás napsal Zdeněk Jarchovský a nazval ji lákavě Archeologické nebe.      

Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník. Novinkou roku 2021 je, že vychází vždy v první polovině sudého měsíce. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání je 55 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 330 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Časopis Detektor revue 2/2021

Dotaz k produktu: Detektor revue 2021/2

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

GO TERRAIN - aplikace pro evidenci vašich nálezů
02.07.2024

GO TERRAIN - aplikace pro evidenci vašich nálezů

Zaznamenávejte a sdílejte své cesty a nálezy! GO TERRAIN je unikátní aplikace věnovaná detekci kovů, dostupná pro každého, bez ohledu na značku detektoru. Pokud však vlastníte…

Nová provozní doba prodejny Praha
01.07.2024

Nová provozní doba prodejny Praha

Máme pro vás skvělou novinku! Neustále se snažíme zlepšovat naše služby, a proto jsme se rozhodli posunout pracovní dobu naší pražské prodejny s detektory kovů a příslušenstvím…

UPGRADUJTE  VÁŠ DEUS NEBO ORX  NA DEUS II ZA SPECIÁLNÍ CENU!
12.06.2024

UPGRADUJTE VÁŠ DEUS NEBO ORX NA DEUS II ZA SPECIÁLNÍ CENU!

XP KONVERZNÍ SADA: ideální řešení! Jste majitelem detektoru XP DEUS, ORX nebo staršího modelu XP a rádi byste si pořídili XP DEUS II? XP pro vás připravilo skvělou konverzní…

Více článků