Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2020/2Detektor revue 2020/2

Detektor revue 2020/2

Detektor revue 2020/2

Milé čtenářky a vážení čtenáři, první letošní číslo časopisu Detektor revue (označené jako 2/2020) opustilo tiskárnu a je na cestě do vašich poštovních schránek. Jako vždy vám dáváme do něho předem nahlédnout.

Kód: DR2/2020 Výrobce: Detektor revue

Vyprodáno

55 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2020/2

Milé čtenářky a vážení čtenáři,
druhé letošní číslo časopisu Detektor revue (označené jako 2/2020) opustilo 28.4. tiskárnu.. Jako vždy vám dáváme do něho předem nahlédnout.

V úvodní rubrice Artefakt měsíce vám Punknastenka představí pod titulkem Krátký příběh o hledání svůj nález z pozdní doby bronzové. Začalo to na Velký pátek, tak se jmenuje článek, v kterém hledač Luboš popisuje, jak se přesvědčil, že na velikonoční svátek skutečně zem vydává poklady, a to nálezem unikátních chladných zbraní z WW1 a WW2.
V tomto čísle najdete již čtvrtý díl naší nové rubriky Zachraňme historii, v níž sledujeme, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Následuje článek hledače a sběratele Chania nazvaný Odznaky, které vyprávějí. Chanio v něm představuje unikátní opasek německého císařského vojáka osázený odznaky nepřítele, který nedávno získal do své sbírky. Na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků odpovídá v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna jejich sběratel a znalec Ivo Tomáš.
Objasnění mysteria megalitických staveb u Kounova, tak nazval svůj článek Josef Procházka.  Zve vás v něm na zasvěcenou výpravu na jedno z nejtajuplnějších míst v naší zemi – ke Kounovským řadám. Další velice zajímavou opaskovou přezku získal do své sbírky Petr Smítka a představí vám ji v článku Německá opasková přezka Postschutz pro mužstvo. Mýtus zvaný „arzenbronzák“, tak jsme nazvali článek, v kterém jsme se podívali na zoubek „arzenbronzovým knoflíkům“ a zjišťovali, zda skutečně obsahují silně toxický prvek arzen.
Další svůj úžasný nález představuje Alča – tentokráte v článku, který výztižně nazvala 96 gramů a vypráví v něm, jaké je to naléz kus historického zlata. Jiří Ráčil-Acci se opět vydal na výpravu do historie, tentokrát po stopách jedné velice tragické a mimořádné události první světové války v Karpatech. O své zážitky a nálezy se s vámi podělí v článku Ruské hnízdo. V pravidelné rubrice Naše poradna se dozvíte, jak identifikovat dělostřelecké koule.

Hledáte celý rok, nebo jen od jara do podzimu? To je další otázka, kterou jsme položili hledačům ve vaší oblíbené Anketě. Ani tentokráte nepřijdou zkrátka zájemci o historii zbraní z produkce československých výrobců - studie z pera historika vojenské techniky Jana Škarkyse věnuje dalším vynikajícím produktům firmy Škoda 10,4cm houfnici M.13 CH a 10,5cm houfnici M.14 T.
A na závěr samozřejmě nesmí chybět povídka: Dobrý čas 2 – tak nazval svůj literární příspěvek s navýsost aktuálním tématem Bobo.

Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Podrobnosti jak získat předplatné naleznete na www.detektorrevue.cz


V rámci doprodeje již vyšlých čísel, došlo ke snížení jejich cen až na 30 Kč. Pohodlně je můžete objednat zde .

Dárkový poukaz na roční předplatné, tedy 6 následujících vydání je k dispozici zde. Cena ročního předplatného je 330 Kč včetně poštovného.

Časopis můžete také zakoupit na adrese redakce:
Žitná 2 (suterén), Praha 2 za cenu 55 Kč. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na tel.: 720 100 200.
Nově je také časopis k dispozici v brněnské prodejně Detektorwebu na adrese Orlí 3 (Galerie Orlí, 2. patro).

Dotaz k produktu: Detektor revue 2020/2

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

15.05.2023

XP DEUS II v1.0 aktualizace – instrukce

XP s potěšením oznamuje spuštění nové aktualizační platformy kompatibilní s PC a MAC pro váš DEUS II.Vytvořte si svůj účet a aktualizujte svůj DEUS II na verzi 1.0 nyní a užijte…

29.04.2023

Přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023

Detektorweb Vás srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023. Letošní setkání je výjimečné, protože společně oslavíme neuvěřitelných 20 let od založení Detektorwebu!…

Více článků