Úvod / Detektory kovů / Nahrazeno - ukončena výroba / XP Goldmaxx Power - detektor kovůXP Goldmaxx Power - detektor kovů

XP Goldmaxx Power - detektor kovů
Doprava zdarmaAkce

XP Goldmaxx Power - detektor kovů

Profi detektor pro hledání velmi drobných předmětu. Extrémně citlivý a rychlý. Ideální volba pro hledání drobných stříbrných mincí. Frekvence 18 kHz.

Kód: GOLDII Výrobce: XP Metal Detectors

Toto zboží můžete zakoupit na výhodné splátky. Vše vyřídíte pohodlně on-line Spočítat splátky

Momentálně nedostupné

21 990 Kč19 390 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
 • Popis produktu
 • Dotaz k produktu

XP Goldmaxx Power - detektor kovů

 XP Goldmaxx Power - detektor kovů

Detektor kovů Goldamaxx Power je jeden z nejoblíbenějších detektorů, který je určený především pro hledání mincí a velmi drobných předmětů, ale také pro běžné hledání. Pochází z dílny francouzského výrobce firmy XP Metaldetectors. Detektor Goldmaxx Power nabízí jedinečné kvality při detekci kovů na hranici dosahu, velkou rychlost zpracování signálů a v neposlední řádě kvalitní tónové rozeznávání kovů. Goldmaxx Power patří mezi nejkvalitnější analogové detektory především díky skvělé reakční rychlosti a citlivosti.

xp_goldmaxx_power_teleskop

 

Citlivost a jemnost toho detektoru dělá jeho pracovní frekvence 18kHz. Této vlastnosti napomáhají velice rychlé detekční obvody na přijímači a také velká stabilita frekvenčního oscilátoru, který je řízený krystalem.

Detektor je velice stabilní a dobře imunní vůči rušení. Lze s ním hledat v blízkosti ohradníků, vlakové trati nebo v blízkosti rozvodů vysokého napětí. To zaručuje vždy ty nejlepší podmínky po hledání na jakémkoli místě. Kvalita odrušení detektoru je velice důležitá. Hraniční signály jsou velice jemné a je potřeba je dobře slyšet a vnímat.

Ale není se čeho obávat i v blízkosti hlučných míst. Detektor je vybaven pro sluchátka po všech stránkách. Na jednotce je umístěn velký sluchátkový jack a drátové sluchátka jsou součástí balení. Pro komfortnější hledání je detektor vybaven vestavěným vysílačem pro bezdrátová sluchátka. Tento bezkonkurenční doplněk je až neocenitelný. Nabízí volnost pohybu a kvalitní odposlech signálů pro lepší identifikaci.

XP Goldmaxx Power

Následně si popíšeme jednotlivé součásti detektoru XP Goldmaxx Power.

Cívka o průměru 22,5cm je určena pro hledání spíše menších předmětů. Její konstrukce je typu DD, kdy obsahuje dvě vinutí, které se po celé ose cívky protínají. Tím se cívce rozšiřuje rovnoměrná citlivost v její středové ose. Boční půlkruhy mají vliv na pokrytí ve stranách cívky a jejich protilehlost cca 22cm dodává cívce kvalitní hloubkový dosah. Nejlepší parametry má samozřejmě cívka ve svém středu. To také napomáhá při zaměření předmětu v půdě. Tato základní cívka je díky své velikosti a citlivosti předurčena pro hledání a dobré manévrování na oraných polích. Váha cívky, včetně krytu a kabelu je 550g.

Elektronika detektoru se nachází v plastovém boxu, společně s baterkami. Na čelní straně jednotky se nachází ovládací prvky spolu s konektorem na sluchátka a vestavěným reproduktorem.

Ovládání je velice jednoduché. Potenciometrem citlivost se detektor zapne a nastaví se jeho citlivost. Vedle něho je potenciometr hlasitosti železa. Detektor Goldmaxx Power je tří-tónový. Nejnižší tón označuje malé železné předměty, středním tónem se hlásí barevné kovy jako olovo, měď, zlato a nejvyšším tónem jsou označeny předměty ze světlých kovů, jako zinek, stříbro, hliník, dural. Samozřejmě dochází k mícháním tonů a přesná identifikace lze tzv. naposlouchat praxí.

Detektor nemá funkci diskriminace. Tato funkce je nahrazena ovládáním hlasitosti signálu želez. Tímto jedinečných způsobem se detektoru nezkracuje jeho dosah a citlivost. Celá jednotka zpracovává veškeré signály, a když nechceme slyšet úlomky želez, tak si pouze utlumíme jejich tón. Tím to jednoduchým způsobem opět Goldmaxx Power dokazuje své kvality a promyšlenost konstrukce.

Mezi další nastavovací prvky patří threshold. Tato funkce je běžně v automatickém režimu a jeho nastavením měníme rozeznávací práh mezi železnými předměty. Nastavením toho potenciometru lze docílit toho, že železné předměty určité velikosti se budou hlásit čistým středním tónem. Přesné nastavení lze provést na konkrétním předmětu.

Jako poslední a nejdůležitější nastavovací prvek je možnost ladění půdy. Potenciometr má dvě barevné části. Ty pomáhají k jednoduššímu nastavení. Bílá stupnice se používá pro jemné půdy a červená pro hrubší půdy, kde se nacházení kameny (čedič).

Na jednotce jsou i dva přepínače. Jedním přepínáme kanál pracovní frekvence detektoru a kříž-mo také kanál pro bezdrátová sluchátka. Poslední přepínač silencer nám slouží pro eliminaci rušení úlomky rzi a dalším slabým rušením (prskáním detektoru).

Detektor Goldmaxx Power je napájen osmi bateriemi typu AA, tedy tužkové. Při použití kvalitních alkalických baterií se provozní doba detektoru blíží k 50h. Do detektoru lze použít i nabíjecí baterie NiMH. Pro tento způsob napájení udělal výrobce externí nabíječku. Ta se jednoduše šroubuje do konektoru místo cívky, a tudíž se baterie pro nabíjení nemusí vytahovat ze svých pouzder. Doba nabíjení je úměrná kapacitě, opotřebením a údaji od výrobce baterií. Váha jednotky s bateriemi je 540g.

Jednotka je opatřena dvěma drážkami pro nasazení na loketní opěrku. K detektoru je dodán i kryt proti dešti, včetně opasku. Za jeho pomocí lze jednotku připnout na opasek, a tím zlehčit váhu detektoru. Tento způsob odepnutí jednotky má různé praktické využití, kterým napomáhá dlouhý kabel od cívky o délce 235cm.

K detektoru lze přikoupit jako doplňkové příslušenství také bezdrátové sluchátka. Díky své jedinečné technologii přenosu audio signálu bez zkreslení a zpoždění, lze použít pouze sluchátka od výrobce. Ten nám nabízí sluchátka ve dvou provedeních.

Malá a velice pohodlná bezdrátová sluchátka s označením WS2 jsou ergonomicky navržena tak, že krásně sedí na uších a jsou stabilizovány na týlu. Tato konstrukce je velice vhodná z praktického hlediska. Sluchátka nebrání v nošení čepice a nestrhávají je větve stromů. Mezi další výhody patří otevřenost sluchu. Při jejich nošení je slyšet jasně okolní prostředí. Sluchátka se skládají ze dvou částí. Tu první tvoří samotný rám a druhou jednotka sluchátek. Ta se na rám jednoduše nasouvá.

Rám sluchátek tvoří vlastní obruč s třemi klouby pro úsporné složení a dva reproduktory. Jednotka se skládá z přední a zadní části. Je navržena tak, aby byla odolná proti dešti. Ve spodní části sluchátek se pod gumovou krytkou nachází konektor pro nabíjení a malý jack pro připojení jiných sluchátek, třeba větších.

Sluchátka jsou velice jednoduchá na ovládání a disponují nastavením dvou přenosových kanálů a hlasitosti. Provozní výdrž baterií je kolem 25h. Ke sluchátkům je dodávaná dvoudílná plastová krabička pro jejich přepravu. Ve složeném stavu lehce schováte v dlani a také potěší jejich váha, která je pouze 70g. Součástí balení je i nabíječka do zásuvky plus kolík pro deaktivaci reproduktoru v jednotce. 

Dalším typem bezdrátových sluchátek je model WS3. Jedná se klasická velká sluchátka. Výhoda je uzavřenost a odrušení okolního hluku. Elektroniku a funkce mají stejnou jako WS2. Jejich váha je 240g.

S-TELESCOPIC_LITE_PLIER 

Nedílnou součástí detektoru Goldmaxx Power je nová teleskopická konstrukce, jejíž profil je lichoběžníkový. Skládá se ze čtyř základních částí. Spodní tyč je plastová a opatřená lisovanou stupnicí, pro jednoduší zapamatování nastavené délky. Střední tyč je kovová opatřená ve spodní části zámkem pro spodní tyč a na hoře je zakončená dorazem (držákem pro ovládací jednotku - pouze XP DEUS). Horní „S“ tyč, se skládá z vyztuženého plastového madla a koncovou tyčí pro loketní opěrku. Spodní část horní tyče je opatřen zámkem pro střední tyč. Horní zakončení tyče obsahuje tři pozice pro uchycení loketní opěrky. Opěrka je z měkkého plastu a je opatřena dvěma packami pro uchycení řídící jednotky detektoru. Konstrukce jako celek lze použít pro i pro ostatní typy detektorů kovů firmy XP. Samotná konstrukce váží 460g.

xp_goldmaxx_power_teleskop3


Maximální délka stojícího detektoru i s cívkou a jednotkou je 138cm a minimální délka stojící detektoru s cívkou a jednotkou je 62cm. Váha detektoru s osazenou jednotkou a cívkou 22,5cm je 1550g, bez jednotky 1010g.

Mezi doplňkové příslušenství patří již zmíněná externí nabíječka baterií, maskáčový batoh, transportní pouzdro, doplňkové cívky a bezdrátová sluchátka.

Nabídka doplňkových cívek je velice rozmanitá a efektivně rozšiřuje možnosti hledání s detektorem.

Cívka o velikosti 27cm je konstrukčně totožná se základní cívkou o velikosti 22,5cm. Jediný konstrukční rozdíl najdeme v její větší velikosti. S touto cívkou se zvedá její detekční dosah při zachování velice dobré citlivosti. Patří mezi oblíbenou cívkou pro vyhledávání mincí a svůj skvělý výkon podává jak na polích a loukách. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 680g.

Jako specifickou můžeme považovat cívku o rozměrech 21x25cm. Ta jako jediná z cívek XP má jinou konstrukci, která se skládá ze dvou soustředných vinutí, tzv. koncentrická. Cívka je takto navržena pro dokonalou citlivost pouze ve svém středu s omezením bočního pokrytí. Cívku lze využít na hledání malých předmětů s potřebou lepší separace signálů. Její jedinou nevýhodou je pokrytí. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 480g.

Další cívka má rozměry 11x24cm. Slangově se jí říká žehlička. Je určena především pro lepší separaci. Její schopnosti jsou neocenitelné při hledání ve škarpách a dalších místech, kde je vícero typů kovů. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 500g.

Velké oblibě se těší i cívka o rozměrech 30x36cm. Jedná se opět zvětšený typ standardní cívky 22,5cm. Díky své velikosti má velice vysoký dosah, ale bohužel na úkor citlivosti a separace na drobné předměty. Tato cívka je vhodná pro hledání větších předmětů ve hloubkách, a proto je velice populární pro tzv. válkaře. V balení je i s krytem a sadou šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 830g.

Cívka 38x45cm je poslední z nabídky a také největší. Díky své velikosti je určena pouze pro lokální hloubkové dohledávky. K této cívce výrobce nevyrábí spodní ochranný kryt a součástí balení je pouze sada šroubů. Její váha s krytem a kabelem je 820g.

S detektorem se základní cívkou se velice dobře pohybuje a není nijak těžký. Díky kvalitnímu rozložení váhy mezi cívkou a jednotkou za loktem, se tak drží detektor ve svém těžišti. Při pohybu do stran nemá detektor setrvačnost pohybu a i celodenní hledání není nijak únavné.

 

Balení zahrnuje:

 •  Základní hledací cívku 22,5 cm DD s krytem
 •  Sadu šroubů na uchycení cívky
 •  Ochranné pouzdro na jednotku s opaskem
 •  Novou telskopickou konstrukci, kterou znáte s detektoru XP Deus
 •  Drátové sluchátka XP s regulací hlasitosti
 •  Dvě bateriová pouzdra na 8x tužkové baterie (AA)
 •  Pásek na suchý zip k uchycení kabelu ke konstrukci
 •  Český manuál
Technické specifikace:
 • Pracovní frekvence je 18 kHz
 • Pracovní režim je pohybový
 • 3-tónové rozlišování (a jejich případné míchání)
 • Analýza signálů řízená rychlým mikroprocesorem, verze V4
 • Ovládání hlasitosti nízkého tónu, který signalizuje železné předměty
 • Funkce IRON TRESHOLD umožňuje "vnutit" detektoru, jak má, podle velikosti, rozeznávat kovy (větši železo si můžete nastavit jako "čistý střední tón"
 • Nastavitelné odladění půdního efektu (vyvážení země)
 • Přepínač SILENCER: tři pozice k eliminaci falešných signálů z okolí
 • Integrován dvoukanálový vysílací modul pro bezdrátová sluchátka XP
 • Funkce FREQ SHIFT k omezení vzájemného rušení mezi dvěma detektory XP, které pracují v těsné blízkosti
 • Zrychlená odezva signálů oproti předchozím modelům dovolující nalezení hlubších a hlavně menších „barevných“ kovů v blízkosti železných předmětů
 • Napájení: 8 alkalických baterií 1,5V AA (tužkové) nebo nabíjecí NiMh
 • Doba provozu: alkalické – 50 hodin, nabíjecí (2300mAh NiMh) 50 hodin
 • Signalizace nízkého stavu baterií
 • Záruka 3 roky

 

 

 

 

Dotaz k produktu: XP Goldmaxx Power - detektor kovů

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

GO TERRAIN - aplikace pro evidenci vašich nálezů
02.07.2024

GO TERRAIN - aplikace pro evidenci vašich nálezů

Zaznamenávejte a sdílejte své cesty a nálezy! GO TERRAIN je unikátní aplikace věnovaná detekci kovů, dostupná pro každého, bez ohledu na značku detektoru. Pokud však vlastníte…

Nová provozní doba prodejny Praha
01.07.2024

Nová provozní doba prodejny Praha

Máme pro vás skvělou novinku! Neustále se snažíme zlepšovat naše služby, a proto jsme se rozhodli posunout pracovní dobu naší pražské prodejny s detektory kovů a příslušenstvím…

UPGRADUJTE VÁŠ DEUS NEBO ORX NA DEUS II ZA SPECIÁLNÍ CENU!
12.06.2024

UPGRADUJTE VÁŠ DEUS NEBO ORX NA DEUS II ZA SPECIÁLNÍ CENU!

XP KONVERZNÍ SADA: ideální řešení! Jste majitelem detektoru XP DEUS, ORX nebo staršího modelu XP a rádi byste si pořídili XP DEUS II? XP pro vás připravilo skvělou konverzní…

Více článků