Úvod / Literatura / Detektor revue 2015/01Detektor revue 2015/01

Detektor revue 2015/01

Detektor revue 2015/01

Kód: 01/2015 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme zítra!

55 Kč45 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2015/01

 

1

 

Vážení čtenáři,
nové číslo časopisu Detektor revue již opustilo tiskárnu a právě je na cestě do vašich poštovních schránek a na vaše obvyklá prodejní místa. A jak se již stalo tradicí, nabízíme vám zde předem malou ochutnávku.

Zahajujeme jako obvykle rubrikou Artefakt měsíce, která je tentokrát zároveň i tak trochu pozvánkou do poněkud bizarního Muzea nočníků a historických toalet. V článku „Putování skla ze Sudet“ se můžete pokochat vzácnou opalinovou kolekcí.

Následuje reportáž o nálezu vikingského pokladu v Dánsku „Slavníkovec ve vikingském pokladu“, kterou exkluzivně pro Detektor revue napsal sám nálezce Robert Hemming Poulsen. Pro nás je navíc zajímavé právě to, že poklad obsahoval vzácné české denáry.

Také čeští hledači mají občas velké štěstí, o tom vypráví ve svém článku o nálezu brakteátů„Jak jsem šel na válku a našel poklad“ hledač Šakal. K tomu připojil Miroslav UC Kratochvíl reportáž z dohledávky na místě nálezu pod odborným dohledem archeologů.

Pravidelná rubrika Střípky přináší zajímavosti ze Švýcarska i z daleké Sibiře.

„Vánoční večírek na poli“ se jmenuje další článek, kterým do tohoto čísla přispěl Miroslav UC Kratochvíl a pod svátečním názvem se skrývá poutavé vyprávění o nálezu velice zajímavé pamětní medaile. Mirkův nález se stal impulzem k cestě „po stopách jednoho nálezu“, která nás provedla osudy jedné mimořádné rodiny a zavedla až k vrcholkům rakouských Alp.

V dalším článku si určitě přijdou na své ti, kteří se zajímají o munici. V článku 39 A/M Lángézigránát představuje balistik kpt. Mgr. Zdeněk Horák skutečnou „lahůdku“ - maďarskou zápalnou láhev, na kterou lze narazit i v našich luzích a hájích. Tak pozor!

Nejen turisty určitě zaujme článek „Turistické štítky“, který představuje tyto vyhledávané sběratelské artefakty z nové sbírky, jež nedávno vznikla v numizmatickém kabinetu na Červeném hrádku.

Že si ze smeťáčku nemusíte přinést jen zajímavé nálezy vypráví ve svém příběhu s příznačným názvem “Vidle v noze“ hledač Vachy. Následuje další už pravidelná rubrika z dílny Martina Furugláše “Korunová měna na území Čech“, šestý díl nás zavádí do rudých dob Československé socialistické republiky. “Jak často chodíte hledat?“ je otázka, kterou jsme hledačům položili v další naší stálé rubrice s názvem Anketa. Především mincičkáři uvítají vyprávění hledače Kyla s poněkud filozofujícím titulkem “Něčí smůla, moje štěstí“ o tom, jak se mu na jedné z výprav pěkně „zastříbřilo“. Sedmnáctý díl“Soupisu čs. svátostek“ od Bedřicha Přibila nás zavádí mj. do Stříbra či Slavče. Zájemci o vojenskou techniku zase jistě ocení další ze studií z pera historika Jana Škarky tentokrát na téma “7,5cm lehký kanon vz. 1897“. V tomto čísle také přinášíme seznam soutěžních příspěvků v naší Čtenářské soutěži o detektor kovů a pokyny, jak hlasovat a zároveň vyhlašujeme další ročník této oblíbené soutěže. A na závěr každého vydání Detektor revue nesmí chybět povídka – tentokrát z pera hledače Kima pod (ne)příhodně sezónním názvem “Sníh“.

Jistě zaznamenáte, že toto vydání dostáváte v novém grafickém kabátě, věříme že úpravy vzešlé z dílny Thee Zeuse se Vám budou líbit.

Hezké a klidné svátky a stejně takové počtení vám přejí
šéfredaktor Adam Krejčík, vedoucí vydání Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Objednávat můžete také na http://www.detektorrevue.cz/

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

14

15

16

 

Dotaz k produktu: Detektor revue 2015/01

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 

Blog

03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

29.10.2023

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ

Ve spolupráci s Pepou Bisem jsme pro vás připravili BIS DEUS ACADEMY! Pepa Bis je osobností, kterou jistě znáte z jeho Youtube kanálu (https://www.youtube.com/@XPDeus1.2), kde…

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

Více článků