Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2023/5Detektor revue 2023/5

Detektor revue 2023/5

Detektor revue 2023/5

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR5-2023 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme zítra!

99 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2023/5

Milé čtenářky a vážení čtenáři, tiskárnu právě opouští páté letošní vydání Detektor revue a my věříme, že si v něm každý najdete to své zajímavé počtení, které může být inspirací pro vaše hledání, ale i – jak nikdy neopomeneme zdůraznit – třeba také podnětem k napsání nějakého zajímavého příspěvku.

Redakční kolektiv vám přeje pevné zdraví, pohodu a v podzimní sezoně co nejvíce pěkných nálezů!

 Detektor revue 05_2023

Na co se tedy můžete v Detektor revue č. 5 těšit?

V úvodní rubrice Artefakt měsíce vám hledač streleckvz pod titulkem „Bomba“ z půdy představí jednu překvapivou a trochu tajemnou půdovku.

„Smeťák“ – takhle jednoduše ale výztižně nazval svou reportáž vachy001. Narazil na smeťák, jaký se jen tak nevidí, na Smeťák s velkým „S“.

Šli jste někdy po stopě nějakého příběhu? To je otázka, kterou jsme hledačům položili v dalším díle vaší oblíbené Ankety.

Malý artefakt z velkého karpatského bojiště – výjmečný nález s překvapivou a pohnutou historií představuje PetkoZberatel.

I v tomto čísle naleznete odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.

V naší další pravidelné rubrice Zachraňme historii sledujeme na příkladech odevzdaných artefaktů, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Tentokráte třeba na příkladu bronzového kopí, avarského kování či stříbrnéhodenáru.

Lišty, to je jak minové pole II., říká v obsáhlém rozhovoru s Kasandrem znalec a sběratel slavnostních medailových lištněmecké říše z let 1933–1945 o sběratelství jejich Josef Blaho. Přinášíme druhou část.

Poklad z hospody „U nordpólu“ se jmenuje článek, ve kterém archeolog Zdeněk Schenk vypráví příběh jednoho z největších pokladů z období třicetileté války.

Objev dokumentu, kterým byl poddůstojníkovi torpédovém člunu udělen železný kříž, byl Josefu Blahovi podnětem k napsání článku, který nazval Dekret s „rodokmenem“ kriegsmarine.

Jak s tátou našli slibnou lokalitu mimo známe ústupovky a lágryvypráví ve své reportáži Po stopách konce druhé světové války hledač Tomáš.

Od olomouckých dělostřelců k Dunkerku – sledujeme, jak Míša mapovala dramatickou životní cestu svého dědy Bohumila Landsfelda.

Následuje další kapitola z historie zbraní, kterou pro vás zpracovává uznávaný historik vojenské techniky Jan Škarka. V této představuje děla vyráběná v letech války na našem území, konkrétně protitankový kanon 3,7cm kanon PaK 35/36.

A samozřejmě nemůže chybět povídka, tentokrát z pera Eduarda Štěpaře, kterou autor nazval Vitínská hlava.


Příjemné letní čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník, vždy v sudém měsíci. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2023 je 99 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 594 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Dotaz k produktu: Detektor revue 2023/5

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

Sledujte naše sociální sítě!
28.05.2024

Sledujte naše sociální sítě!

Zůstaňte s námi v kontaktu a buďte mezi prvními, kdo se dozví o všech novinkách, akcích a zajímavostech, které pro vás chystáme. Na našich sociálních sítích najdete nejen aktuální…

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.
01.05.2024

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.

Je tu opět Sloup! Detektorweb Vás tímto srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2024. Letošní termín je 24.-26. května 2024 a sejdeme jako vždy v rekreačním středisku…

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell
03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

Více článků