Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2023/4Detektor revue 2023/4

Detektor revue 2023/4

Detektor revue 2023/4

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR4-2023 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme zítra!

99 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2023/4

Milé čtenářky a vážení čtenáři, tiskárnu právě opouští čtvrté letošní vydání Detektor revue a my věříme, že si v něm každý najdete to své zajímavé počtení, které může být inspirací pro vaše hledání, ale i – jak nikdy neopomeneme zdůraznit – třeba také podnětem k napsání nějakého zajímavého příspěvku.

Redakční kolektiv vám přeje pevné zdraví, pohodu a v nastalé podzimní sezoně co nejvíce pěkných nálezů!

Detektor revue 4/2023
Na co se tedy můžete v Detektor revue č. 4 těšit?
V úvodní rubrice Artefakt měsíce vás Josef Blaho pod titulkem Nejen Pikachu uvede do světa sběratělů kartiček pokémonů, z nichž se postupem času stal velmi pozoruhodný sběratelský i investiční fenomén.
Lišty, to je jak minové pole, říká v úvodním obsáhlém rozhovoru s Kasandrem znalec a sběratel slavnostních medailových lišt německé říše z let 1933–1945 o sběratelství jejich Josef Blaho.
Co bude jednou s vašimi nálezy? To je otázka, kterou jsme hledačům položili v dalším díle vaší oblíbené Ankety.
Hledač RelicFinder1914 ve své reportáži Divizní prsten Tatár HG 1944 nejen představuje unikátní nález, který se mu podařil v Dolním Rakousku, ale přiblížuje i možnosti hledání u našich jižních sousedů.
V naší pravidelné rubrice Zachraňme historii sledujeme na příkladech odevzdaných artefaktů, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Tentokráte třeba na příkladu bronzové plastiky zvířátka z doby železné, bílého groše Maxmiliána II. z jáchymovské mincovny či eneolitické sekerky.
„Prokletí“ od Josefova – pod tímto slibným titulkem se skrývá rozhovor s Milanem přezdívaným „Ital“, sběratelem konflíků z období francouzská revoluce a vlády Napoleona I. Bonaparte, který jich má ve své sbírce nyní už na dva tisíce.
Stovky českých keltských mincí uloupili loni z muzea v německém Manchingu drzí lupiči. Teď bavorská policie oznámila, že gang dopadla. Podařilo se vzácný poklad zachránit? Více v článku Honba za pokladem Keltů.
O tom, že hledání není vždy „jen“ o adrenalinu, ale někdy se stává i velice osobnou poutí do minulosti,  vypráví Vojta ve svém článku Po stopách hornické Příbrami a svých předků.

Další unikát ze své bohaté sbírky – důstojnický kordík wehrmachtu ve vzácném provedení Eisenkopf – představuje nadšený znalec a sběratel chladných zbraní PetkoZberatel.
Následuje druhý díl investigativní reportáže našeho dlouholetého spolupracovníka Manuela van Eycka, který pátral po nezvěstných amerických vojácích na území někdejšího Československa. Svůj článek nazval stručně a váztižně Nezvěstní.
Že se vyplatí zapátrat před hledačkou v pramenech, dokládá ve své reportáži Svědectví pamětníka hledač Tomáš.
Následuje další kapitola z historie zbraní, kterou pro vás zpracovává uznávaný historik vojenské techniky Jan Škarka, v této představuje počátky moderního rakouského dělostřelectva v souvislosti s dělostřeleckou reformou maršála Josefa Václava z Lichtenštejna.
A samozřejmě nemůže chybět povídka, tentokrát z pera Zdeňka Jarchovského, kterou autor nazval O Zlatém ešalonu a druhé kocovině.
A na závěr i v tomto čísle naleznete odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.Příjemné letní čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník, vždy v sudém měsíci. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2023 je 99 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 594 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023

Dotaz k produktu: Detektor revue 2023/4

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

Sledujte naše sociální sítě!
28.05.2024

Sledujte naše sociální sítě!

Zůstaňte s námi v kontaktu a buďte mezi prvními, kdo se dozví o všech novinkách, akcích a zajímavostech, které pro vás chystáme. Na našich sociálních sítích najdete nejen aktuální…

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.
01.05.2024

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.

Je tu opět Sloup! Detektorweb Vás tímto srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2024. Letošní termín je 24.-26. května 2024 a sejdeme jako vždy v rekreačním středisku…

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell
03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

Více článků