Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2023/4Detektor revue 2023/4

Detektor revue 2023/4
Novinka

Detektor revue 2023/4

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR4-2023 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme v pondělí.

99 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2023/4

Milé čtenářky a vážení čtenáři, tiskárnu právě opouští čtvrté letošní vydání Detektor revue a my věříme, že si v něm každý najdete to své zajímavé počtení, které může být inspirací pro vaše hledání, ale i – jak nikdy neopomeneme zdůraznit – třeba také podnětem k napsání nějakého zajímavého příspěvku.

Redakční kolektiv vám přeje pevné zdraví, pohodu a v nastalé podzimní sezoně co nejvíce pěkných nálezů!

Detektor revue 4/2023
Na co se tedy můžete v Detektor revue č. 4 těšit?
V úvodní rubrice Artefakt měsíce vás Josef Blaho pod titulkem Nejen Pikachu uvede do světa sběratělů kartiček pokémonů, z nichž se postupem času stal velmi pozoruhodný sběratelský i investiční fenomén.
Lišty, to je jak minové pole, říká v úvodním obsáhlém rozhovoru s Kasandrem znalec a sběratel slavnostních medailových lišt německé říše z let 1933–1945 o sběratelství jejich Josef Blaho.
Co bude jednou s vašimi nálezy? To je otázka, kterou jsme hledačům položili v dalším díle vaší oblíbené Ankety.
Hledač RelicFinder1914 ve své reportáži Divizní prsten Tatár HG 1944 nejen představuje unikátní nález, který se mu podařil v Dolním Rakousku, ale přiblížuje i možnosti hledání u našich jižních sousedů.
V naší pravidelné rubrice Zachraňme historii sledujeme na příkladech odevzdaných artefaktů, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Tentokráte třeba na příkladu bronzové plastiky zvířátka z doby železné, bílého groše Maxmiliána II. z jáchymovské mincovny či eneolitické sekerky.
„Prokletí“ od Josefova – pod tímto slibným titulkem se skrývá rozhovor s Milanem přezdívaným „Ital“, sběratelem konflíků z období francouzská revoluce a vlády Napoleona I. Bonaparte, který jich má ve své sbírce nyní už na dva tisíce.
Stovky českých keltských mincí uloupili loni z muzea v německém Manchingu drzí lupiči. Teď bavorská policie oznámila, že gang dopadla. Podařilo se vzácný poklad zachránit? Více v článku Honba za pokladem Keltů.
O tom, že hledání není vždy „jen“ o adrenalinu, ale někdy se stává i velice osobnou poutí do minulosti,  vypráví Vojta ve svém článku Po stopách hornické Příbrami a svých předků.

Další unikát ze své bohaté sbírky – důstojnický kordík wehrmachtu ve vzácném provedení Eisenkopf – představuje nadšený znalec a sběratel chladných zbraní PetkoZberatel.
Následuje druhý díl investigativní reportáže našeho dlouholetého spolupracovníka Manuela van Eycka, který pátral po nezvěstných amerických vojácích na území někdejšího Československa. Svůj článek nazval stručně a váztižně Nezvěstní.
Že se vyplatí zapátrat před hledačkou v pramenech, dokládá ve své reportáži Svědectví pamětníka hledač Tomáš.
Následuje další kapitola z historie zbraní, kterou pro vás zpracovává uznávaný historik vojenské techniky Jan Škarka, v této představuje počátky moderního rakouského dělostřelectva v souvislosti s dělostřeleckou reformou maršála Josefa Václava z Lichtenštejna.
A samozřejmě nemůže chybět povídka, tentokrát z pera Zdeňka Jarchovského, kterou autor nazval O Zlatém ešalonu a druhé kocovině.
A na závěr i v tomto čísle naleznete odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.Příjemné letní čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník, vždy v sudém měsíci. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2023 je 99 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 594 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023 Detektor revue 4/2023

Dotaz k produktu: Detektor revue 2023/4

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

15.05.2023

XP DEUS II v1.0 aktualizace – instrukce

XP s potěšením oznamuje spuštění nové aktualizační platformy kompatibilní s PC a MAC pro váš DEUS II.Vytvořte si svůj účet a aktualizujte svůj DEUS II na verzi 1.0 nyní a užijte…

29.04.2023

Přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023

Detektorweb Vás srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2023. Letošní setkání je výjimečné, protože společně oslavíme neuvěřitelných 20 let od založení Detektorwebu!…

Více článků