Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2023/3Detektor revue 2023/3

Detektor revue 2023/3
Novinka

Detektor revue 2023/3

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR3-2023 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme dnes!

70 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2023/3

Milé čtenářky a vážení čtenáři, tiskárnu právě opouští třetí letošní vydání Detektor revue a my věříme, že si v něm každý najdete to své zajímavé počtení, které může být inspirací pro vaše hledání, ale i – jak nikdy neopomeneme zdůraznit – třeba také podnětem k napsání nějakého zajímavého příspěvku.
Redakční kolektiv vám přeje pevné zdraví, pohodu a v nastalé letní sezoně co nejvíce pěkných nálezů!

Detektor revue 03/2023
Na co se tedy můžete v Detektor revue č. 3 těšit?
V úvodní rubrice Artefakt měsíce vás autor Josef Blaho pod titulkem Rarita z Austrálie přesvědčí, že u protinožců lze v bývalých zajateckých táborech z druhé světové války nalézt překvapivé artefakty.  
O zásadní aktualizaci softwaru pro XP DEUS II, která přináší nové velmi důležité funkce, jež posouvají tento špičkový detektor na zcela novou úroveň, vás seznámí v článku Zrození boha, XP DEUS II autor Miroslav UC Kratochvíl.
Rýžování zlata v Čechách se jmenuje poutavá reportáž zlatokopa Honzy, po jejíž přečtení budou určitě mnozí z vás mít chuť sáhnout po rýžovací pánvi a také zkusit své štěstí.
Po dlouhé kovidové pauze jsme se opět sešli na přátelském setkání hledačů s Detektorwebem. Jak se sraz vydařil a jak jsme si tři krásné dny pod sklaním hradem ve Sloupu užili, přibližuje fotoreportáž Tomáše a Kasandra Sloup 2023.
Jaký je váš nejstarší nález? To je otázka, kterou jsme hledačům položili v dalším díle vaší oblíbené Ankety.
Křehké dámy – pod tímto slibným titulkem se skrývá reportáž Vojty, který opakovaně získává ze sudetských smetníků překvapivé doklady umu jizerskohorských sklářů.
Následuje investigativní článek našeho dlouholetého spolupracovníka Manuela van Eycka, který pátral po nezvěstných amerických vojácích na území někdejšího Československa. Svůj článek nazval Nezvěstní.
V naší pravidelné rubrice Zachraňme historii sledujeme na příkladech odevzdaných artefaktů, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Tentokráte třeba na příkladu falza míšeňského groše, bronzové dýky či kování kapsáře z pozdní doby římské.
Další unikát ze své bohaté sbírky – rakousko-uherský tesák vz. 1853 – představuje nadšený znalec chladných zbraní PetkoZberatel v článku Nástupce starých samurajských mečů.
Hledání není jen adrenalin ale občas přináší sebou i úsměvné chvilky. O jedné takové vypráví Jan Voigts v článku Na lanýže!
Následuje další kapitola z historie zbraní, kterou pro vás zpracovává uznávaný historik vojenské techniky Jan Škarka, v této představuje nejlepší děla své doby – proslulé čtyřliberní a osmiliberní kanony M. 1863.
A samozřejmě nemůže chybět povídka, tentokrát z pera Zdeňka Jarchovského, kterou autor nazval Tesera.
I v tomto čísle naleznete odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.

Příjemné letní čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník, vždy v sudém měsíci. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 1/2022 je 70 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 420 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023 Detektor revue 3/2023

Dotaz k produktu: Detektor revue 2023/3

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

29.10.2023

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ

Ve spolupráci s Pepou Bisem jsme pro vás připravili BIS DEUS ACADEMY! Pepa Bis je osobností, kterou jistě znáte z jeho Youtube kanálu (https://www.youtube.com/@XPDeus1.2), kde…

21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

Více článků