Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2021/6Detektor revue 2021/6

Detektor revue 2021/6

Detektor revue 2021/6

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR6/2021 Výrobce: Detektor revue

Vyprodáno

60 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2021/6

Milé čtenářky a vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou poslední letošní číslo Detektor revue. Máme za sebou pro někoho více, pro někoho méně úspěšný hledačský rok. Ale takové je kouzlo i prokletí našeho krásného koníčka. Nikdy předem nevíme... co najdeme a jestli vůbec něco. Co ale víme, že v novém roce, do kterého vstupujeme, zůstávají podmínky pro hledání u nás - na rozdíl od většiny Evropy - velice přívětivé a hodně záleží i na nás, aby to tak zůstalo. A víme také jistě, že se spolu budeme dále setkávat na stránkách našeho časopisu a věříme, že si v něm – jako v tomto vydání – každý budete nadále nacházet  to své zajímavé počtení, které může být inspirací pro vaše hledání, ale třeba také podnětem k napsání nějakého příspěvku.
Redakční kolektiv vám přeje do nového roku pevné zdraví, pohodu a co nejvíce pěkných nálezů!

Na co se tedy můžete v Detektor revue č. 6 těšit?

V úvodní rubrice Artefakt měsíce představujeme pod titulkem Jak koruny králů zcela mimořádný detektorářský nález: zlaté šperky z 5. století, které jsou svou společenskou důležitostí srovnatelné se středověkými korunovačními klenoty. „Věčná mince“ českých králů, tak jsme nazvali rozhovor s numismatikem Národního muzea PhDr. Janem Boublíkem nejen o výjimečném nálezu pokladu dvou tisíc pražských grošů. Že i v zimě „to může jít“ dosvědčuje ve své reportáži nazvané Vzpomínka na „zlatou zimu“ hledač Tomáš.  Odměnou za „hledačskou otužilost“ mu nebylo nic menšího než dukát Marie Terezie. Následuje druhý díl zasvěceného článku Sudová plomba versus textilní závaží, v kterém do dohadů na toto téma vnáší jasno Vladimír Orlík.

V naší pravidelné rubrice Zachraňme historii opět sledujeme, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví. Dlouhá a trnitá cesta (III) – tak nazval své úsilí najít vysněný nález, tankovou sponu pancéřových divizí, Kazim, v tomto čísle přinášíme závěrečnou část jeho poutavého vyprávění. Zničili jste někdy vykopaný artefakt? To je další otázka, kterou jsme položili hledačům ve vaší oblíbené Anketě. Tajemství Jehovových tolarů se jmenuje reportáž našeho dánského kamaráda Christiana o jeho dalším výjimečném nálezu – depotu vzácných mincí z 16. století. Nález ešusu wehrmachtu obsahující zváštní porcelánovou figurku a tzv. mutterkreuz ve zlatě byl pro Kasandra příležitostí podívat se blíže na pozadí udělování tohoto obskurního „řádu“, a to v článku Sudetská madonka č. 19. Také v tomto čísle si přijdou na své i milovníci chladných zbraní, zajímavý přírůstek do své sbírky nám opět představuje PetkoZberatel, tentokrát v článku Tajemný unikát od J. A. Henckels.

Následuje další kapitola z historie zbraní pocházejících z produkce československých výrobců, které pro vás zpracovává historik vojenské techniky Jan Škarka, v této se věnuje jedné z nejúspěšnějších konstrukcí plzeňské zbrojovky, legendární 38cm těžké houfnici M.16.   A samozřejmě nemůže chybět povídka, tentokrát z pera Karla Velkoborského, kterou autor nazval Digitální revoluce.  I v tomto čísle naleznete odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.    


Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník. Novinkou roku 2021 je, že vychází vždy v první polovině sudého měsíce. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2021 je 60 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 360 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revue

Dotaz k produktu: Detektor revue 2021/6

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.
01.05.2024

Setkaní hledačů Sloup 2024 - 24.-26.5.

Je tu opět Sloup! Detektorweb Vás tímto srdečně zve na přátelské setkání detektorářů SLOUP 2024. Letošní termín je 24.-26. května 2024 a sejdeme jako vždy v rekreačním středisku…

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell
03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ
29.10.2023

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ

Ve spolupráci s Pepou Bisem jsme pro vás připravili BIS DEUS ACADEMY! Pepa Bis je osobností, kterou jistě znáte z jeho Youtube kanálu (https://www.youtube.com/@XPDeus1.2), kde…

Více článků