Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2021/5Detektor revue 2021/5

Detektor revue 2021/5

Detektor revue 2021/5

Nové vydání časopisu Detektor revue, které je jako vždy nabito zajímavými články.

Kód: DR5/2021 Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme zítra!

60 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 45 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Zboží zasíláme do ČR i SR
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2021/5

Milé čtenářky a vážení čtenáři,
páté letošní číslo Detektor revue se vám dostává do rukou na sklonku podzimu, který zatím – chvála mu – hledání přál. A určitě máme před sebou ještě pár pěkných výletů do probarvené podzimní krajiny, než nám po zemědělcích uzamkne naše lokality i zima. Tak vám přeji ničím nerušené výpravy a zajímavé úlovky. Doufám, že vám po nich zůstanou pěkné hledačské zážitky a vzpomínky, s kterými se můžete také podělit s čtenáři Detektor revue. Věřím, že si každý v tomto vydání našeho časopisu najdete to „své“ zajímavé čtení, které může být inspiraci pro vaše hledání, ale třeba právě také podnětem k nějakému tomu příspěvku.

Na co se tedy můžete těšit?

V úvodní rubrice Artefakt měsíce představujeme pod titulkem Smutná připomínka unikátní artefakt z jedné dávné letecké havárie. Báječné ženy s detektorem, tak jsme nazvali článek, v němž hledačka Detektor Ladydokazuje, že ženy dovedou být do hledání stejně zapálené jako muži. Nález čtyřhranného dukátu byl pro Kasandra příležitostí podívat se blíže na mince zvané klipy, a to v článku Klipa – numismatická kvadratura kruhu.

Chorvatské šnorchlování se jmenuje článek, v které zprávu o tom, jak je to s hledáním u Jadranu, podává Ozzy Velmi oblíbené a žádané od vás jsou články zabývající se hlouběji a zasvěceně kokrétními nálezy. Tím je právě článek Sudová plomba versus textilní závaží, v kterém do dohadů na toto téma vnáší jasno Vladimír Orlík. Svého „uvěznění“ na jižní Moravě během tvrdého lockdownu využil Tomáš k hledání – a poštěstilo se. Svůj článek nazval výztižně V zajetí vládních opatření. Následuje článek nazvaný Pět obrazů jedné půdovky, v kterém se Wood na základě starého diplomu a dekretu nalezených ve starém statku pustil po stopách jednoho osudu z doby druhé světové války. Už v třináctém díle naší rubriky Zachraňme historii sledujeme, jak se hledači podílejí na záchraně našeho archeologického dědictví.

Také v tomto čísle si milovníci chladných zbraní přijdou na své, zajímavé přírůstky do své sbírky a jejich osudy nám opět představuje PetkoZberatel v článku Staleté meče samurajů v ohni druhé světové války. Umíte se zasnít nad nálezem a představit si jeho příběh? To je další otázka, kterou jsme položili hledačům ve vaší oblíbené Anketě. Dlouhá a trnitá cesta (II) – tak nazval své úsilí najít vysněný nález, tankovou sponu pancéřových divizí, Luděk Schmidtmayer, v tomto čísle přinášíme druhou část jeho vyprávění. Odpovědi na vaše dotazy ohledně nálezů knoflíků naleznete v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradna, kterou pro vás připravuje znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš.

A nemůže chybět další kapitola z historie zbraní pocházejících z produkce československých výrobců, které pro vás zpracovává historik vojenské techniky Jan Škarka, v této se věnuje jedné nejlepších těžkých zbraní rakouské armády 15cm Autokanonu M.15. A samozřejmě na závěr přichází povídka, tentokrát z pera Zdeňka Jarchovského, kterou autor nazval stručně U tří dubů.

Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník. Novinkou roku 2021 je, že vychází vždy v první polovině sudého měsíce. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2021 je 60 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 360 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revueČasopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Dotaz k produktu: Detektor revue 2021/5

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 


Blog

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell
03.11.2023

XP XTREM HUNTER - otázky a odpovědi, Garry Blackwell

Nyní, když se XP XTREM HUNTER dostal do obchodů, jsem si jistý, že máte spoustu otázek. Možná budu moci na některé z nich odpovědět zde. Co je to dvouboxový detektor…

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ
29.10.2023

BIS DEUS ACADEMY - 18.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ

Ve spolupráci s Pepou Bisem jsme pro vás připravili BIS DEUS ACADEMY! Pepa Bis je osobností, kterou jistě znáte z jeho Youtube kanálu (https://www.youtube.com/@XPDeus1.2), kde…

Doručení zásilek nově i službou GLS
21.06.2023

Doručení zásilek nově i službou GLS

Nově máte možnost zvolit si doručení objednaného zboží službou GLS. K dispozici jsou tři možné varianty doručení:1) Doručení na vámi zadanou adresu2) Doručení na výdejní místo –…

Více článků