Úvod / Detektory kovů / Nahrazeno - ukončena výroba / XP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenčníXP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenční

XP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenční
Doprava zdarma

XP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenční

Nejmodernější detektor na trhu. S novou vysokofrekvenční cívkou 22 cm 2D (15, 30 a 55 kHz). Bezkonkurenčně nejcitlivější detektor na drobné stříbrné mince! Zcela bezdrátová technologie, hmotnost pouze 790 g, 3 pracovní frekvence...

Kód: DEUS22HFWS5

Toto zboží můžete zakoupit na výhodné splátky. Vše vyřídíte pohodlně on-linevíce informací
Pro výpočet Vašich splátek klikněte na níže uvedený odkaz "SPOČÍTAT SPLÁTKY"
Spočítat splátky

Vyprodáno

23 950 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 60 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
 • Popis produktu
 • Dotaz k produktu

XP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenční

Výrobce ukončil nabídku tohoto setu - doporučujeme XP Deus X35.

Detektor kovů XP DEUS HF WS5 22 cm 2D - SKLADEM! Frekvence až 59 kHz!!!

deus-22hf-ws5-1

Nejnovější detektor kovů nejznámějšího evropského výrobce XP Metaldetectors. Detektor XP DEUS přináší mnoho novinek, vylepšení a revoluční technologii. Je nástupcem vynikající řady detektorů G-maxx II a Goldmaxx Power. Co se týče provedení, XP DEUS je prvním detektorem na světě, který má všechny své komponenty spojeny bezdrátovou technologií. O to více inovací se skrývá ve vyspělé elektronice a software. Díky standardizované datové komunikaci mezi komponenty je možné využívat různých modifikací detektoru XP DEUS.

XP DEUS se může chlubit především svou bezdrátovou technologií. Díky které je detekční část umístěna přímo v cívce, a proto nedochází ke ztrátám VF signálu v kabelovém vedení. Celé zpracování signálů se děje v samotné cívce. Takové řešení velice podstatně zvyšuje kvalitu zpracování signálů a rychlost detekce.

Jak bylo již zmíněno, tohle bezkonkurenční řešení přineslo bezdrátové řešení všech funkčních komponentů. Každá jednotlivá část detektoru může komunikovat s libovolným zařízením. Komunikace probíhá pomocí vysokorychlostního datového přenosu. Technologie je velice sofistikovaná a datová komunikace není nijak rušena. K přenosu dat se nabízí 36 přenosových kanálů a jednotlivé komponenty si automaticky volí svůj kanál. Frekvence přenosových kanálů se pohybuje v jednotkách GHz. Spárování komunikace mezi komponenty je zabezpečeno pomocí výrobních čísel zařízení, které se vkládají do sluchátek nebo jednotky.

Mezi jeho další přednosti patří teleskopická konstrukce, skladnost a hlavně bezkonkurenční hmotnost. Hlavní části detektoru tvoří cívka, teleskopická konstrukce a bezdrátová sluchátka. Samozřejmostí je i škála doplňkového příslušenství.

XP DEUS HF WS4 (varianta pouze se sluchátky) obsah setu:

 • Nová vysokofrekvenční cívka o průměru 22 cm 2D s ochranným krytem
 • Bezdrátová sluchátka WS5
 • Nabíječka do zásuvky 230V včetně nabíjecího kabelu USB a třemi konci mini-USB
 • Sadu šroubů pro upevnění cívky + jeden šroub s maticí jako náhradní
 • Tří dílnou teleskopickou konstrukci včetně loketní opěrky + stahovací pásek na loket

Stěžejní multifunkčnost detektoru vytváří vysokofrekvenční cívka. Ta může fungovat na kmitočtech 15, 30 a 55 kHz.

konstrukce-xp-deus-white-coil

XP představuje světovou novinku! První zcela bezdrátový detektor
…a první plně teleskopickou „S" konstrukci!
 

Nová vysokofrekvenční cívka o průměru 22 cm 2D přináší až neuvěřitelnou citlivost na velmi drobné předměty jako jsou ty nejmenší stříbrné mincičky atd. Její konstrukce je typu DD, kdy obsahuje dvě vinutí, které se po celé ose cívky protínají. Tím se cívce rozšiřuje rovnoměrná citlivost v její středové ose. Boční půlkruhy mají vliv na pokrytí ve stranách cívky a jejich protilehlost cca 22cm dodává cívce kvalitní hloubkový dosah. Nejlepší parametry má samozřejmě cívka ve svém středu. To také napomáhá při zaměření předmětu v půdě.

Cívka je z kvalitního ABS plastu a mimo své vinutí obsahuje detekční obvody. Součástí cívky je vyměnitelný plastový spodní kryt, který cívku chrání při hledání od mechanického poškození a dalších bočních rázů. Na krytu cívky se nachází krátký a dlouhý zámeček, který se používá pro uchycení nabíjecího klipsu cívky. Cívka je samozřejmě vodotěsná.

Z vrchního pohledu na cívku se v levém rameni nachází dva kontakty pro nabíjení baterie a pod nimi je uložena elektronika cívky. Ve středu cívku je umístěno uchycení ke spodní tyči a také výrobní číslo. Baterie je nově umístěna ve spodní tyči s výdrží až 28 hodin a možností výměny přímo v terénu. Nabíjí se pomocí nabíjecího klipu. Při nabíjení se na cívce rozsvítí bílá LED dioda. Když už je nabíjení ukončeno, tak LED znovu bliká. Blikání znamená stav připravenosti k použití. Pokud LED bliká intenzivnější světlem, tak dochází ke spárování na komunikačním kanále (bývá při zapnutí detektoru). Indikační LED dioda jinak bliká neustále a singalizuje stand-by režim.

Cívka jako výkonový prvek detektoru má největší energetické nároky. Při plně nabité baterii je její čas provozu přibližně 20-28h (dle zvolené pracovní frekvence). Doba nabíjení je určena na max. dobu cca 2,5-3h při nabíjení ze sítě 230V. V dalších možnostech nabíjení přes USB porty se doba nabíjení může prodloužit až o 1h. Výrobce uvádí, že po pěti letech provozu by parametry baterie mohli klesnout o 15 %.

vysokofrekvencni-civka-xp-deus2

Bezdrátové sluchátka WS5 jsou velice vhodným pomocníkem při hledání. Pouze díky nim je možné slyšet ty nejjemnější hraniční signály. Jsou ergonomicky navržena tak, že krásně sedí na uších a jsou stabilizovány na týlu. Tato konstrukce je velice vhodná z praktického hlediska. Sluchátka nebrání v nošení čepice a nestrhávají je větve stromů. Mezi další výhody patří otevřenost sluchu. Při jejich nošení je slyšet jasně okolní prostředí.

Sluchátka se skládají ze dvou částí. Tu první tvoří samotný rám a druhou jednotka sluchátek. Ta se na rám jednoduše nasouvá.

Rám sluchátek tvoří vlastní obruč s třemi klouby pro úsporné složení a dva reproduktory. Jednotka se skládá z přední a zadní části. Je navržena tak, aby byla odolná proti dešti. Ve spodní části sluchátek se pod gumovou krytkou nachází konektor mini-USB pro nabíjení.

Veškeré důležité části se nachází na přední straně jednotky sluchátek. Najdeme zde klávesnici a malý displej. Po zapnutí sluchátek se zobrazí číslo verze software a po chvíli se sluchátka spojí s hledací cívkou a vše je připraveno ke hledání. V té chvíli nám displej indikuje ID číslo kovu v rozsahu 0-99. Po zmáčknutí tlačítka MENU se dostáváme do nastavení, kterým po opětovném zmáčknutí listujeme. Jako první máme na výběr položku diskriminace, dále citlivost, ladění půdy, pracovní frekvenci cívky, počet tónů, hlasitost sluchátek, výběr mezi cívkami a jako poslední přepínání z 10 programů (Basic, Goldmaxx, Deus Fast, Pitch, G-maxx, relic, mokrá pláž, suchá pláž, basic2) s možností uložení až 8 vlastních hledacích programů.

Sluchátka jsou velice jednoduchá na ovládání a disponují nastavením základních funkcí detektoru. Provozní výdrž baterií je  27h a její stav se indikuje na displeji spolu se stavem baterie cívky.

Ke sluchátkům je dodávaná dvoudílná plastová krabička pro jejich přenos. Ve složeném stavu lehce schováte v dlani a také potěší jejich váha, která je pouze 80g.

bezdratova-sluchatka-deus-ws5
 

Nedílnou součástí modernizace detektorů XP je nová plnohodnotná teleskopická konstrukce, jejíž profil je lichoběžníkový. Skládá se ze čtyř základních částí. Spodní tyč je ze skelných vláken a opatřená lisovanou stupnicí, pro jednoduší zapamatování nastavené délky. Střední tyč je hliníková opatřená ve spodní části zámkem pro spodní tyč a nahoře je zakončená držákem pro ovládací jednotku. Horní „S“ tyč, se skládá z vyztuženého plastového madla horní tyčí pro loketní opěrku. Spodní část horní tyče je opatřen zámkem pro střední tyč. Horní zakončení tyč obsahuje tři pozice pro uchycení loketní opěrky. Opěrka je z velmi odolného ABS plastu a je opatřena stabilizačními prvky pro odkládání detektoru. Tyto nožky jsou přizpůsobeny i pro nasazení starších jednotek detektorů XP. Konstrukce jako celek lze použít pro i pro ostatní typy detektorů kovů firmy XP. Samotná konstrukce váží pouhých 460 g.

Maximální délka stojícího detektoru i s cívkou je 135cm a minimální délka stojící detektoru s cívkou je 59cm. Váha detektoru s osazenou jednotkou a cívkou 22 cm je cca 900 g, bez jednotky 800g. 

XP deus slozeny - detektor

 

Jako doplňkové příslušenství výrobce nabízí redukci pro sluchátka WS4 pro připojení jiných drátových sluchátek. Tato redukce je složena z klasického plošného spoje pro elektroniku, na které je napájen 3,5 konektor pro jack. Redukce vlastně nahrazuje rám sluchátek.

 

WS4-jack-output-3

WS4-jack-output-adapter-4

 

 

Mezi další poptávané příslušenství patří auto-nabíječka a nouzová nabíječka do terénu. Auto-nabíječka je klasického typu, kdy se skládá ze dvou částí. Zástrčkou do zapalovače, ve které je elektronika s USB výstupem pro připojení třícestného nabíjecího kabelu, který je součástí auto-nabíječky. Z praktického hlediska je dobré si přikoupit další nabíjecí klip, který si ponecháte jako celou nabíjecí sadu v autě.

 

Jako pomocníkem do terénu při delších výpravách se velice osvědčila malá externí nabíječka. Je napájena jednou tužkovou baterií (typu AA 1,5V). Nabíječku tvoří kovový váleček, do kterého se vloží tužková baterie. Váleček je zakončen vrškem s elektronikou, která umožní během cca 30min nabít cívku na další asi čtyři hodiny hledání. Tato nabíječka je opatřena jedním krátkým kabílkem, pro nabíjení jednoho zařízení. Jako příjemný doplněk k této sadě je nasazovací LED svítilna.

 

Detektor XP DEUS je velice moderní detekční přístroj s působivým designem a vyspělou technologií.

 

Zde si můžete přečíst jak vše funguje.

 

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI:

 • 3 pracovní frekvence (15 kHz, 30 kHz a 55 kHz)
 • Odladění půdního efektu: manuálně nebo automaticky
 • Nastavitelný počet tónů
 • Nastavení diskriminace
 • Nastavení citlivosti
 • Nastavení hlasitosti sluchátek
 • Přepínání mezi cívkami
 • 10 přednastavených továrních programů a 8 vlastních editovatelných

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

 • Bezdrátový přenos, automatická multi-kanálová volba (36 přenosových kanálu)
 • Ultra lehký detektor
 • Vysokofrekvenční hledací cívka o průměru 22 cm 2D z impregnovaných uhlíkových vláken, velmi lehká a vodotěsná, dodávaná včetně krytu a baterie, která je umístěna ve spodní tyči
 • Bezdrátová sluchátka (dodávaná s přepravním pouzdrem), lehká a skládací (možnost odepnutí přijímacího modulu), vlastní displej a ovládací prvky pro nastavování funkcí detektoru
 • mini USB pro nabíjení
 • Výdrž baterie v hledací cívce: až 28 hodin (v závislosti na zvolené pracovní frekvenci)
 • Výdrž baterie v bezdrátových sluchátkách: 20 hodin
 • Rychlá a inteligentní nabíječka, nabíjí současně všechny prvky (hledací cívku a sluchátka), doba nabíjení všech prvků je zhruba 2,5-3 hodiny - dle stavu vybití
 • Plnohodnotný český manuál 60 stran

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE BEZDRÁTOVÝCH SLUCHÁTEK (v ceně detektoru!)

 • Bezdrátová sluchátka s displejem a ovládacími prvky - dešti odolná
 • Lehké a skládací – konstrukce z nového odolného materiálu
 • Umožňují ovládání samotného detektoru
 • Umožňují nastavení všech hlavních funkcí detektoru:
 • Citlivost, diskriminace, vyvážení země, frekvence (15, 30 a 55 kHz), multi-tón, hlasitost atd.
 • Lithiová baterie bez paměťového efektu s nabíječkou
 • Transportní pouzdro z ABS

sluchat deus ovladani

 

V případě zájmu lze detektor předvést v terénu po celé ČR, ale pouze v předem domluveném termírnu a pro skupinu lidí (více jak dva). Neváhejte si domluvit termín předváděčky (720 100 200).
 

deus_mainlogo

Dotaz k produktu: XP Deus 22 cm HF WS5 - vysokofrekvenční

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole