Úvod / Literatura / Impact - archeologická karetní hraImpact - archeologická karetní hra

Impact - archeologická karetní hra

Impact - archeologická karetní hra

IMPACT je archeologická karetní hra pro dva a více hráčů. Cílem každého hráče je pomocí různých herních karet inspirovaných prostředím archeologické vědy porazit ostatní hráče v získávání tzv. výzkumných bodů.

Momentálně nedostupné

229 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 60 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (Praha, Brno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Impact - archeologická karetní hra

Impact - archeologická karetní hra

IMPACT je nová archeologická karetní hra pro dva a více hráčů. Cílem každého hráče je pomocí různých herních karet inspirovaných prostředím archeologické vědy porazit ostatní hráče v získávání tzv. výzkumných bodů. Získávání výzkumných bodů se odvíjí od vlastností jednotlivých herních karet (případně jejich kombinací), ze kterých se sestavuje herní balíček, a poté se vykládají do hry. Každý hráč vlastní svůj originální herní balíček, jehož konstrukce a schopnost porazit protivníka závisí čistě jen na jeho kombinačních schopnostech a vlastní invenci. Balení obsahuje 63 karet a můžete si tak vytvořit balíček pro jednoho hráče.

Brněnští archeologové téměř rok pracovali na vývoji unikátní karetní hry IMPACT, která má populárně naučnou formou prezentovat jejich mateřský obor. IMPACT čerpá z bohaté historie sběratelských karetních her a snaží se netradiční formou přiblížit archeologické reálie nejen mladším studentům archeologie a dalších příbuzných oborů, ale i široké veřejnosti.

Impact - archeologická karetní hra

Autoři IMPACTu do tradičního sběratelsko-herního konceptu zasadili vlastní unikátní systém herních pravidel, ve kterém hráči disponují kartami skutečných archeologických lokalit, na nichž pro ně archeologové zvučných jmen i bezejmenní kopáči hledají cenné artefakty. Archeologové i artefakty jsou reprezentováni vlastními unikátními a neunikátními kartami a mimo to ještě celou herní kolekci doplňují karty událostí, jež s často lehce humorným podtextem zachycují úspěchy i peripetie každodenního archeologického života. Jednotlivé karty a jejich kombinace po vyložení do hry generují tzv. výzkumné body a právě jejich získávání je cílem každého hráče. Který z nich získá určitý předem stanovený počet bodů jako první, je nejúspěšnějším badatelem a vyhrává hru.

Co se týče vzdělávacího rozměru IMPACTu, jsou všechny herní karty textem i barvou rozlišeny na období, do kterých archeologové tradičně pravěkou a středověkou archeologii dělí. Zvláštní herní kategorii pak představují bezbarvé, tzv. nedatované karty, které odrážejí přítomný svět archeologie. Nedatované karty reprezentují nástroje, se kterými dnešní archeologové pracují, vybrané archeologické subdisciplíny, ve kterých se badatelé specializují, či současná místa a lokality, na nichž je v některé ze svých mnoha podob uskutečňována jejich vědecká činnost. Mimo vlastního textu s herními schopnostmi, obsahuje většina karet i tzv. neherní text, který jednotlivě zachycené archeologické reálie přibližuje několika větami rozšiřujících informací. Zajímavostí také je, že všechny karty jsou obohaceny o ilustrace vytvořené samotnými archeology. S jistou nadsázkou by se tak dalo prohlásit, že se jedná o archeologii zachycenou očima archeologů.

Hráčské ohlasy jsou dosud velmi pozitivní a potenciál hry je vzhledem k rozsáhlosti světa archeologie takřka nevyčerpatelný. Každopádně, ať už se jedná o náznak nového fenoménu v popularizaci a vzdělávání, nebo jen o zajímavé zpestření často suchopárné archeologické teorie, IMPACT stojí za to vyzkoušet. Slibuje totiž originální a díky plánovaným rozšiřujícím sadám karet také stále nový a čím dál komplexnější herní zážitek. Zkuste i vy vstoupit do pozoruhodného světa archeologie. IMPACT vás očekává!

Cena je za jeden balíček karet. Pro dva hráče je nutné zakoupit dva balíčky.

Impact - archeologická karetní hra

 

Impact - archeologická karetní hra

Dotaz k produktu: Impact - archeologická karetní hra

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole