Úvod / Literatura / Časopis Detektor revue / Detektor revue 2021/4Detektor revue 2021/4

Detektor revue 2021/4

Detektor revue 2021/4

Jediný český hledačský časopis věnovaný detektorům kovů, nálezů, archeologi a historii - Detektor reveue.

Kód: DR4/2021  Výrobce: Detektor revue

Skladem - odešleme zítra!

60 Kč vč. DPH

ks

Vaše cena dopravy je od 49 Kč

Nakupte ještě za 5 000 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
5 000 Kč
Jsme na trhu již od roku 2003
Profesionální poradenství
Dlouholetá praxe v oboru
2 kamenné prodejny (PrahaBrno)
Výhradní dovozce renomovaných značek
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Detektor revue 2021/4

Milé čtenářky a vážení čtenáři,
čtvrté letošní číslo Detektor revue se vám dostává do rukou na konci léta a prázdnin, kdy také většina z nás má dovolené za sebou. Doufám, že vám po nich zůstaly pěkné hledačské zážitky a vzpomínky, s některými jste se s námi podělili i v tomto vydání Detektor revue. Vyloženě letní počasí máme zřejmě definitivně za sebou – ale nevím jak vy, ale já se nemohu dočkat toulek probarvenou podzimní krajinou. A nějaký zajímavý nález – to už by byl pěkný bonus k tomu. Přeji i vám ničím nerušené výpravy do podzimní přírody a pěkné úlovky.
Doufám, že si každý v tomto vydání najdete to „své“ zajímavé čtení, které může být inspiraci pro vaše hledání, ale třeba také podnětem k nějakému tomu příspěvku, v kterém byste se o své úspěchy a zážitky s čtenáři Detektor revue také podělili. 

Detektor revue 4/2021
Na co se tedy můžete těšit?

V úvodní rubrice Artefakt měsíce představuje Petr Smítka svůj neobyčejný nález: Rytířský kříž železného kříže. Nadívaná teletina, tak nazval svoji reportáž o nálezu artefaktů ukrytých na konci druhé světové války v Sudetech Kasander.
Zajímavé výstavy, které stojí za to navštívit, naleznete nyní v nýrském muzeu a na blanenském zámku. O čm jsou, se dozvíte v rubrice Pozvánky na výstavu. „Nebojte se kluci, my se ještě vrátíme.“ Do pěchotních srubů v Orlických horách v pohnutém roce 1938 vás zavede voják Ferdinand Pazourek ze Žamberka, jehož vzpomínky zaznamenal Petr Hažmuka. „Kopej, je to tam!“ S adrenalinovým zážitkem, jakým je nález sudeťáka, se s námi podělil MysakMl.
Následuje článek nazvaný Mělo to smysl, v kterém se JendaKvaska svěřuje, že nálezy nejsou pro něho úplně všechno, i den strávený s archeology a kamarády na archologickém výzkumu, byť nepadaly „špeky“, byl pro něho smysluplně stráveným časem. Méně známé a skoro už zmizelé památky naší letecké historie představuje Wood ve svém článku, který nazval poeticky Majáky, jenž nepoznaly šumění moře.
Svoji pravidelnou rubriku Knoflíkářova poradna pojal tentokrát znalec a sběratel knoflíků Ivo Tomáš trochu netradičně a rozsáhleji: Věnuje se v ní „třinácté komnatě“ knoflíků československé armády. Dlouhá a trnitá cesta (I) - pod tímto slibně dramatickém titulkem popisuje v čtivé reportáži své úsilí najít vysněný nález - tankovou sponu pancéřových divizí - Luděk Schmidtmayer.
Považujete prezentaci nálezů se symboly nacismu za problematickou?
To je další otázka, kterou jsme položili hledačům ve vaší oblíbené Anketě. Také v tomto čísle si milovníci chladných zbraní přijdou na své, tentokráte nám představuje zajímavé přírůstky do své sbírky PetkoZberatel, a jde o opravdu nevšední kousky - Bebuty ruské carské armády. A nemůže chybět další kapitola z historie zbraní pocházejících z produkce československých výrobců, které pro vás zpracovává historik vojenské techniky Jan Škarka, v této se věnuje dalšímu vynikajícímu produktu firmy Škoda, obléhacímu dělu 30,5cm, moždíři M.11
Protipěchotní nášlapná mina se jmenuje vzpomínka Jiřího Fišera na jeden kuriózní nález v mládí. A samozřejmě na závěr přichází povídka, tentokrát z pera Karla Velkoborského, kterou autor nazval stručně ale výstižně Dědictví. 

Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Časopis Detektor revue vychází jakou dvouměsíčník. Novinkou roku 2021 je, že vychází vždy v první polovině sudého měsíce. Časopis můžete zakoupit na našich prodejnách Žitná 2, Praha 2 nebo Orlí 3, Brno. Cena jednotlivých vydání od vydání 4/2021 je 60 Kč.

Detektor revue můžete také darovat v podobě ročního předplatného za cenu 360 Kč.
Dárkový poukaz můžete objednat zdedarkovy-poukaz-detektor-revueČasopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Časopis Detektor revue 3/2021

Dotaz k produktu: Detektor revue 2021/4

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole